Sport.pl

Powrót szybszy, niż myślano? Miroslav Radović może znowu zagrać w Legii

PRZEGLĄD PRASY. Klub z Łazienkowskiej sonduje możliwość sprowadzenia Miroslava Radovicia. Niebawem okaże się, czy powrót Serba do Legii jest realny - podaje poniedziałkowy ?Przegląd Sportowy?.
- Odchodzę, ale wrócę po zakończeniu kontraktu - mówił 11 miesięcy temu Radović, podpisując lukratywną, dwuletnią umowę (6 mln zł rocznie plus premie). Być może powrót do Polski nastąpi znacznie wcześniej, bo sytuacja zawodnika w Hebei China Fortune nie jest jasna.

Chiński klub awansował w tym sezonie do najwyższej klasy rozgrywkowej i z miejsca chce stać się drużyną, która liczy się w walce o mistrzostwo. Władze chcą wydać nawet 30 milionów euro na transfery, nie wiadomo, czy w nowym projekcie znajdzie się dla niego miejsce. Co istotne, w drużynach chińskiej Super Ligi grać może maksymalnie pięciu obcokrajowców.

Właśnie przez to, borykający się z kontuzją Radović, został kilka miesięcy temu przesunięty do rezerw. Chodziło o odblokowanie miejsca innemu zawodnikowi bez chińskiego paszportu. Serb nie grał w piłkę od kwietnia, w tym czasie przeszedł dwie operacje barku - najpierw w Chinach, później w Monachium.

Legia monitoruje sytuacje zawodnika, jest z nim w stałym kontakcie - informuje "Przegląd Sportowy". Prezes Bogusław Leśnodorski zapowiadał, że jeśli tylko pojawi się okazja na powrót byłej gwiazdy, to pieniądze nie będą miały znaczenia.Czy w Legii jest jeszcze miejsce dla Miroslava Radovicia? [SONDAŻ]
Czy Legia powinna budować drużynę w oparciu o Miroslava Radovicia?
Więcej o:
Komentarze (8)
Powrót szybszy, niż myślano? Miroslav Radović może znowu zagrać w Legii
Zaloguj się
 • kabel1111

  Oceniono 4 razy 4

  nawet jak przyjdzie to pewnie stasznie "zapuszczony". Tytanem pracy to on nigdy nie był a po tak długim leczeniu pewnie z pół rundy zajmie przywracanie go do uzytecznosci

 • the-voice-of-reason

  Oceniono 2 razy 2

  Nie powinien wracać. Okazał się nielojalnym zawodnikiem. Połasił się na dużą kasę, ale zaraz po paru miesiącach okazał się niewartym takiego kontraktu i miejsca w podstawowym składzie chińskiego zespołu drugoligowego. To robi fatalne wrażenie a Czerczesow nie toleruje jakichś "świętych krów", a takiego próbuje się robić z Radovica. Moim zdaniem aktualnie zawodnik ten nie pasuje do koncepcji budowy zespołu autorstwa Czerczesowa. Saganowski, Brzyski, Malarz, Vrdoljak. I tak za dużo już tych starców w Legii.

 • kumatyogier

  Oceniono 4 razy 2

  opuscil Legie w najwazniejsszym momencie a teraz ma wrocic.. ciekawe ze Legia chce takiego lamusa..

 • the-voice-of-reason

  0

  Radovic to na pewno nie jest perspektywiczny zawodnik dla Legii. Jako zmiennik tylko pod warunkiem, że wytrzyma treningi Czerczesowa i uzyska solidną formę.

 • tomash33

  0

  "Transfery" Legii - Furman, Jędrzejczyk, Radovic, za chwilę pewnie też Wolski. Dział skautingu po coś tam istnieje?

 • Marcin Ciślak

  0

  tia, juz to widze, jak Rado zdadza sie na 4-krotna obnizke plac, przeciez on tam pojechal na emeryture i zostaly mu jeszcze 2 lata, czyli 12mln zl.

 • tomchata

  Oceniono 1 raz -1

  …Lesny zarobil 2mln za Radovica a stracil mistrzostwo, Lige Mistrzow, kompromitujace -5pkt do Piasta i jeszcze wszystko zwalil na Berga. Takie interesy tylko przy Lazienkowskiej.

 • cheshire

  Oceniono 3 razy -1

  w Chinach nie dał rady a u nas ma być zbawcą? Niezły mamy poziom ligi...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX