Warszawa nie będzie gościła młodzieżowych mistrzostw Europy w 2017 roku

Warszawa nie będzie miastem gospodarzem młodzieżowych mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2017 roku - poinformował portal Łączynaspiłka.pl.


Stolica, jako kandydujący do organizacji turnieju stadion, zgłosiła obiekt Legii przy ul. Łazienkowskiej. Jak poinformował w środę portal Łączynaspiłka.pl tym razem Warszawa nie będzie jednak organizatorem dużego piłkarskiego turnieju. Rozgrywki ME U-21 odbędą się w sześciu polskich miastach: Bydgoszczy, Lublinie, Krakowie, Kielcach, Tychach i Gdyni.

"Europejska centrala podkreśliła, że stolica w ostatnich latach regularnie była gospodarzem wielkich wydarzeń piłkarskich, takich jak UEFA EURO 2012, finał Ligi Europy UEFA 2015, meczów reprezentacji Polski w eliminacjach UEFA EURO 2016 oraz finałów Pucharu Polski. Dlatego też, zdaniem UEFA, mistrzostwa Europy w 2017 roku powinny zostać przeprowadzone w miastach, które dotychczas nie dostały tak wielu szans na organizację ważnych imprez piłkarskich" - czytamy w uzasadnieniu.

W turnieju będą mogli wziąć udział zawodnicy urodzeni po 1 stycznia 1994 roku. Odbędzie się on w dniach 16 - 30. czerwca 2017 roku.

Zdjęcie Adidas Koszulka sędziowska Referee 14 długi rękaw D82290 Zdjęcie Adidas Lanki Copa Mundial 015110 Zdjęcie FOX-40 GWIZDEK SĘDZIOWSKI MINI SAFETY
Adidas Koszulka sędziowska ... Adidas Lanki Copa Mundial 0... FOX-40 GWIZDEK SĘDZIOWSKI M...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info