Tomasz Frankowski: Żyro powinien pasować do profilu Wolverhampton

- Swoimi występami w Wolves zrobiłem naszym rodakom antyreklamę, nie sądziłem, że po moim pobycie jakiś Polak tam zagra. Michał Żyro powinien pasować do tej drużyny - twierdzi Tomasz Frankowski w rozmowie z ?Przeglądem Sportowym?.
Frankowski w barwach angielskiego klubu rozegrał 16 meczów. Nie zdobył żadnej bramki. - Moje występy były antyreklamą, ale Żyro jest jednak w zupełnie innej sytuacji. Przede wszystkim przechodzi jako zawodnik dużo młodszy. Poza tym to piłkarz lepiej zbudowany i szybszy ode mnie - przekonuje legenda Wisły Kraków i Jagiellonii Białystok.

- Powinien pasować do profilu Wilków. Wiem, co mówię, bo widziałem jeden z ostatnich meczów ligowych tej drużyny. Jak zwykle dużo walki i biegania. To w Championship podstawa - przekonuje w "Przeglądzie Sportowym".

Frankowski wspomina Wolverhampton bardzo dobrze. To według niego klub "świetnie zorganizowany, z doskonałą bazą treningową". - Życzę mu powodzenia. Oby po jego występach zmieniono tam zdanie o polskich piłkarzach - kończy.

Michał Żyro przebywa w Anglii, gdzie przechodzi testy medyczne po których najprawdopodobniej podpisze kontrakt z Wolverhampton. Legia na jego transferze zarobi około 350 tys. funtów.