Sport.pl

Zagłębie odwiedza Legię. "Chcemy podpatrzeć, jak trenuje najlepsza drużyna w Polsce"

- Runda w pierwszej lidze się skończyła, mamy trochę czasu, więc postanowiliśmy przyjechać do stolicy, by podpatrzeć, jak trenuje najlepsza drużyna w Polsce - mówi Artur Derbin, trener Zagłębia Sosnowiec, który ze swoim asystentem Tomaszem Łuczywkiem do czwartku przebywać będą na stażu w Legii Warszawa.


Na niedzielnym meczu z Piastem Gliwice (1:1) w Warszawie pojawili się przedstawiciele Zagłębia Sosnowiec - prezes Marcin Jaroszewski, dyrektor sportowy Robert Stanek, a także trenerzy Artur Derbin i Tomasz Łuczywek, którzy na Łazienkowskiej odbywają właśnie krótki staż przy drużynie Stanisława Czerczesowa.

- Runda w pierwszej lidze się skończyła, mamy trochę czasu, więc postanowiliśmy przyjechać do stolicy, by podpatrzeć, jak trenuje najlepsza drużyna w Polsce - mówi Derbin. - Zostajemy do czwartku. Mamy w planach obserwować zajęcia pierwszego zespołu, ale we wtorek pewnie zerkniemy jak trenuje drużyna z rocznika 1999, bo seniorzy akurat mają wolne, a piłkarze z zespołu rezerw też już rozjechali się na urlopy - tłumaczy.

Sosnowiczanie nadal liczą na graczy Legii, z którą Zagłębie współpracuje od blisko dwóch lat. W ramach współpracy obu klubów do Sosnowca trafiło już kilku piłkarzy ze stolicy - m.in. Konrad Budek, Przemysław Mizgała, Jakub Arak. Ten ostatni od kilku dni trenuje z drużyną Stanisława Czerczesowa. - O tym, czy zostanę w Legii na wiosnę, dowiem się pewnie za kilka dni - mówi 20-letni napastnik.

Derbin: - Oczywiście chcielibyśmy, by Kuba wrócił do Zagłębia. Jego brak, to dla nas będzie ogromna strata, ale wszyscy wiemy, że marzeniem Kuby jest gra w pierwszej drużynie Legii, dlatego z jednej strony będziemy się cieszyć, jeśli okaże się, że poprzez dobre występy w Sosnowcu zostanie teraz w Warszawie.

Dla Zagłębia rok 2015 jest niezwykle udany. Klub nie tylko awansował do I ligi, w której po 19 kolejkach zajmuje wysokie, trzecie miejsce w tabeli, ale też awansował do półfinału Pucharu Polski. W tych rozgrywkach na wiosnę może zagrać z Legią. - Akurat z Legią wolelibyśmy spotkać się w finale na Stadionie Narodowym - uśmiecha się Łuczywek.

Losowanie par półfinałowych w środę po meczu Śląsk Wrocław - Zawisza Bydgoszcz (w pierwszym meczu było 0:0). Oprócz Legii i Zagłębia w tej chwili trzecim półfinalistą jest zespół Lecha Poznań.

Więcej o: