Arak i Wieteska wrócili do Warszawy i trenują z Legią

W poniedziałkowym treningu Legii wzięli udział dwaj zawodnicy wypożyczeni do I-ligowych klubów: Jakub Arak grający w Zagłębiu Sosnowiec i Mateusz Wieteska z Dolcanu Ząbki.


18-letni obrońca Mateusz Wieteska ma już za sobą debiut w pierwszej drużynie Legii. Latem ubiegłego roku wystąpił w dwóch meczach ligowych i w Superpucharze Polski. Od tego sezonu gra w I-ligowym Dolcanie Ząbki. Również w I lidze gra 20-letni napastnik Jakub Arak. Dzięki jego golom (17) Zagłębie Sosnowiec w ubiegłym sezonie awansowało z II ligi. W tym sezonie Arak ma na koncie już siedem goli w 21 meczach. Napastnik brał już udział w obozach przygotowawczych Legii, ale w pierwszej drużynie jeszcze nie zadebiutował.

W poniedziałek obydwaj zawodnicy trenowali z drużyną prowadzoną przez Stanisława Czerczesowa. - Z Legią będziemy trenować do końca grudnia, później okaże się, czy pojedziemy na zgrupowanie, czy wrócimy do swoich obecnych klubów. Jeszcze nie rozmawialiśmy z trenerem, ale w najbliższym czasie na pewno będziemy mieli ku temu okazję - mówią piłkarze oficjalnej stronie legia.com.