Legia nie poleci zimą do Turcji. Będzie się przygotowywać do rundy wiosennej na Malcie lub... w Dubaju

Stołeczny klub odwołał planowane na styczeń i luty obozy przygotowawcze w Turcji z obawy o bezpieczeństwo piłkarzy. Zamiast tego legioniści planują przygotowania na Malcie lub w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.


Ze względu na napiętą sytuację polityczną w regionie klub zdecydował się odwołać planowane obozy przygotowawcze w Turcji. Legioniści mają wznowić treningi po przerwie zimowej 9 stycznia. W planach były dwa zgrupowania w Belek - od 9 do 22 stycznia i od 26 stycznia do 7 lutego. W tych terminach piłkarze będą się przygotowywać do rundy wiosennej za granicą, ale zamiast Turcji klub rozważa pobyt w ośrodkach na Malcie lub w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a dokładniej w Dubaju.

Podobne decyzje podjęło kilka innych klubów z ekstraklasy. W styczniu tego roku jednym samolotem na obóz do Turcji poleciały cztery śląskie kluby: Ruch Chorzów, Piast Gliwice, Górnik Zabrze i Podbeskidzie Bielsko-Biała. Najpierw z koalicji wyłamały się Piast, który poleci do Hiszpanii i Ruch, który będzie się przygotowywał prawdopodobnie na Cyprze. Potem zdanie zmienił Górnik, który również zastanawia się nad Hiszpanią i Cyprem. Powodem zmiany planów jest również obawa o bezpieczeństwo piłkarzy.

W przypadku Legii dodatkowym powodem zmiany planów może być osoba trenera, Rosjanina Stanisława Czerczesowa. Od czasu zestrzelenia przez Turcję rosyjskiego samolotu w listopadzie między tymi krajami relacje są bardzo chłodne, Moskwa wprowadziła wobec tego kraju sankcje, a konflikt przeniósł się też do świata sportu. Niektóre rosyjskie kluby odwołały zimowe obozy przygotowawcze, a drużyny siatkarskie nie poleciały do Turcji na mecze Ligi Mistrzów.