Prasa po meczu Legii: Ondrej Duda wreszcie dogadał się z Nemanją Nikoliciem

PRZEGLĄD PRASY. "Nikolić nie zwalnia tempa", "O włos od sensacji", "Duda wreszcie dogadał się z Nikoliciem" - tak czwartkowa prasa komentuje zwycięstwo Legii z Górnikiem Łęczna (2:1)


Przegląd Sportowy: Legioniści wykonali plan, wygrali z Górnikiem Łęczna, odrobili trzy punkty do Piasta, ale w domach czeka ich poważny rachunek sumienia. Mieli rywala na łopatkach, ale zamiast dobić ranną zwierzynę, Legia dała rywalowi drugi oddech i o mało nie zapłaciła wysokiej ceny. Tylko dzięki szczęściu i postawie wracającego do bramki Duszana Kuciaka nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa.

Super Express: Piłkarze Legii obiecywali rehabilitację za koszmarny występ w Bielsku-Białej z Podbeskidziem w poprzedniej kolejce i słowa dotrzymali. Świetna forma Nemanji Nikolicia pozwoliła wygrać 2:1 z Łęczną. Węgier już może przymierzać koronę króla strzelców. Na słowa uznania zasługuje także Ondrej Duda, który po raz pierwszy w Legii zaliczył dwie asysty w jednym meczu.

Fakt: O włos od sensacji. Legioniści zagrali po raz kolejny bardzo przeciętnie i tylko dzięki zabójczej skuteczności swojego najlepszego snajpera mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Nikolić dwukrotnie wykorzystał podania od Dudy. Po przerwie gospodarze zadowolili się prowadzeniem i grali bardzo słabo, co w końcówce mogło się na nich srodze zemścić. Grzegorz Bonin strzelił gola kontaktowego. Do końca zawodnicy Górnika szturmowali bramkę Duszana Kuciaka, ale Legii dopisywało szczęście.

Więcej o: