Jess Thorup: Doceniamy klasę Legii

- Zawsze wychodzimy na boisko po trzy punkty. Jednak nawet jeden punkt zdobyty w Warszawie postawiłby nas w bardzo dobrej sytuacji w kontekście wyjścia z grupy - powiedział przed meczem z Legią trener FC Midtjylland Jess Thorup.


W czwartek przy Łazienkowskiej Legia zmierzy się w przedostatnim meczu fazy grupowej Ligi Europy z FC Midtjylland. W pierwszym spotkaniu legioniści prowadzeni jeszcze przez Henninga Berga przegrali w Herning 0:1. Trener Duńczyków Jess Thorup uważa, że warszawianie są teraz lepszą drużyną, niż we wrześniu, gdy oba zespoły mierzyły się po raz pierwszy. - Myślę, że Legia jest w tej chwili lepiej zorganizowana niż wtedy, gdy mierzyliśmy się z nią w Herning. Ponadto, poszczególni piłkarze znajdują się w znacznie lepszej formie indywidualnie. Doceniamy klasę Legii, to silna drużyna - powiedział na przedmeczowej konferencji trener gości.

Czwartkowi rywale Legii w ostatnich dwóch meczach w duńskiej ekstraklasie zremisowali z Odense 1:1 i wygrali 5:1 z Esbjerg, jednak wcześniej zanotowali serię pięciu porażek z rzędu. - Nie pamiętam już tych pięciu porażek, chociaż dziennikarze mi o tym przypominają - powiedział Thorup. I dodał: - Spotkanie z Esbjerg pokazało nam, że wracamy do siebie, lepiej wyglądaliśmy też w meczu z Odense.

Trener Midtjylland dodał, że nawet punkt zdobyty przy Łazienkowskiej będzie dobrym rezultatem dla jego drużyny. - Zawsze wychodzimy na boisko po trzy punkty. Club Brugge ma szanse na zwycięstwo z Napoli, ale skupmy się na sobie. Nawet jeden punkt zdobyty w Warszawie postawiłby nas w bardzo dobrej sytuacji w kontekście wyjścia z grupy - zakończył.

Jakim wynikiem zakończy się mecz Legia - FC Midtjylland?