Legia Cup 2015. Wygrana Manchesteru United, Legia na dziewiątym miejscu

Manchester United został zwycięzcą 11. edycji turnieju Legia Cup. ?Czerwone Diabły? wyprzedziły Juventus Turyn i Ajax Amsterdam. Legia zakończyła zmagania na dziewiątej pozycji.


40 emocjonujących i pełnych zaangażowania meczów, piękne bramki i błyskotliwe akcje - 11. edycja Legia Cup 2015 była nie tylko sukcesem wszystkich rywalizujących ze sobą zespołów, ale także sukcesem organizatorów. Bo za taki uznać trzeba przyjęcie zaproszenia na turniej przez takie zespoły jak Ajax, Juventus, Chelsea, Benfika czy triumfator - Manchester United. - Legia Cup jest dla nas możliwością podglądania najlepszych i weryfikacją osiągniętego przez nas poziomu. A tegoroczny zestaw drużyn jest naprawdę imponujący - cieszył się Jacek Mazurek, dyrektor sportowy Akademii Piłkarskiej Legii.

Młodzi legioniści w miniony weekend przekonali się, jak dużo jeszcze przed nimi pracy. Bo choć walczyli ambitnie i nie odpuszczali żadnej piłki to z ośmiu rozegranych meczów wygrali tylko jedno, z Europa Team (czesko - niemiecki zespół). - Widzę progres w porównaniu z poprzednią edycją. Pamiętajmy, że to dla nas wciąż nauka. Mam nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w równie silnym gronie i różnica będzie jeszcze mniejsza - dodawał Mazurek.

Na zakończenie turnieju najlepsi gracze dostali nagrody indywidualne, a wszystkie drużyny pamiątkowe puchary. Pierwsze miejsce po przebojowej grze przypadło Manchesterowi, na dalszych miejscach znalazły się Juvenus i Ajax. Legioniści skończyli rozgrywki tak, jak przed rokiem - na dziewiątym miejscu.

Dużą atrakcą drugiego dnia Legia Cup był mecz "dream team" turnieju z pierwszą drużyną Legii, którą reprezentowali m.in. Dominik Furman, Guilherme i Aleksandar Prijović. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, choć zarówno legioniści, jak i sędzia spotkania (nakazujący powtarzanie rzutów przeciwko warszawianom) robili wszystko co w ich mocy, by młodzi gracze mogli cieszyć się z jeszcze jednego zwycięstwa.