Sport.pl

Legia jako pierwsza w Polsce będzie korzystać z systemu do monitorowania obciążeń treningowych

- Legia dołączyła do grupy elitarnych i topowych klubów, takich jak Real Madryt czy Bayern Monachium, które od lat są klientami GPSports - mówi Łukasz Bortnik, który na Łazienkowskiej odpowiadać będzie za wdrażanie nowej technologii, odpowiedzialnej za monitorowanie obciążeń treningowych piłkarzy.


Od piątku legioniści korzystają z technologii australijskiej firmy GPSports, która - jak mówią przedstawiciele firmy - pozwala uzyskać kompletny obraz dotyczący wymagań fizycznych i fizjologicznych każdego piłkarza. - Legia dołączyła do grupy elitarnych i topowych klubów, takich jak Real Madryt czy Bayern Monachium, które od lat są klientami GPSports - zdradza Legia.com Łukasz Brotnik, który na Łazienkowskiej odpowiedzialny będzie za wdrażanie nowego systemu.

Ten system oparty jest m.in. o niewielkie kamizelki z umieszczonym na plecach czujnikiem GPS, które legioniści zakładać będą na treningi. - Pozwoli to trenerom na optymalizację pracy z piłkarzami, poprzez szczegółową kontrolę obciążeń treningowych, a także ocenę poziomu wysiłku fizycznego i intensywności pracy każdego zawodnika oraz jego gotowości do treningu czy meczu - mówi Bortnik, którego firma [Sports Performance Bortnik] reprezentuje GPSports w tej części Europy.

- Trenerzy będą w stanie lepiej poznać potrzeby fizyczne zawodników i tym samym stosować większą indywidualizację przy dobieraniu obciążeń treningowych, co powinno przekładać się na lepszą formę fizyczną oraz mniejsze ryzyko kontuzji mięśniowych w trakcie sezonu - dodaje.

Co ciekawe, w lipcu FIFA, w specjalnym memorandum, zgodziła się na wykorzystywanie "noszonej" technologii GPS w oficjalnych meczach. Testowała wspomniane kamizelki podczas dwóch imprez w 2015 r.: na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej Kobiet w Kanadzie oraz na Mistrzostwach Świata do lat 20 mężczyzn w Nowej Zelandii.Więcej o:
Komentarze (4)
Legia jako pierwsza w Polsce będzie korzystać z systemu do monitorowania obciążeń treningowych
Zaloguj się
 • paweljr

  0

  na zawsze w sercu Tylko Legia

 • ggargi

  Oceniono 1 raz -1

  Monitorowanie czego?!!!! :) Obciążeń??? bu bub ha hahah popłakałem się ze śmiechu. Przecież polscy piłkarze biegają wolniej, mniej niż piłkarze z liczących się lig. Nie są w stanie wytrzymać 90 min na przyzwoitym poziomie kondycyjnym !!!! Co tu monitorować? to lenie

 • makvelithedon7

  Oceniono 3 razy -1

  Ja, całkowity laik, podpowiem wam za darmo, bez korzystania z najnowszych technologii; należy niezwłocznie odsunąć Rzeźniczaka od pierwszego składu. Tylko najpierw trzeba mieć kogo wstawić na jego miejsce. No ale przecież skoro klub może sobie pozwolić na korzystanie z usług firm pomagających takim potęgom jak Real i Bayern, to dlaczego miałoby go nie stać na klasowego stopera?

 • rabingoldblatt

  Oceniono 5 razy -5

  Najnowsza nowinka Legii.

  Skupiają się na PP, bo LE to poniżej ich godności a z Piastem tak jak z Barceloną nie mają szans:)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX