Dariusz Wdowczyk dla "SE": Legia? Mocna w gadaniu

PRZEGLĄD PRASY - Legia jest jednym z faworytów, ale jej piłkarze muszą wziąć się do roboty. Na razie są mocni tylko w gadaniu - mówi dla "Super Expressu" Dariusz Wdowczyk, trener Legii w latach 2005-2007.


Co sprawiło, że były szkoleniowiec Legii ma taką opinie o piłkarzach? Wypowiedź Ondreja Dudy po przegranym meczu z Lechem Poznań (0:1). - Jeśli Słowak mówi, że byli lepsi od Lecha, to myślę sobie: Nie szczekaj, tylko zrób to i udowodnij na boisku. Na razie Lech Jana Urbana - podobnie jak było za Skorży - udowadnia, że ma patent na Legię - twierdzi "Super Expressie" Wdowczyk.

Bezrobotny obecnie trener dziwi się też słowom Bogusława Leśnodorskiego, prezesa i współwłaściciela Legii. - Chciał zwolnić Berga już rok temu? Nie rozumiem tego, skoro Legia grała wówczas dobrze w europejskich pucharach i w lidze, abstrahując od tego, że nie zdobyła mistrzostwa.

Szkoleniowiec, który ostatnio prowadził Pogoń Szczecin twierdzi, że Legia z tak wysokim budżetem powinna w lidze dominować. A tego nie robi. Według niego weryfikacją umiejętności drużyny sa puchary, w których klub spisuje się słabo.

Wdowczyk w sezonie 2005/2006 zdobył z Legią mistrzostwo Polski.