Liga Europy. Obrońca Legii w jedenastce kolejki

Notę 8,63 serwisu whoscored.com i miejsce wśród 11 najlepszych zawodników trzeciej kolejki Ligi Europy zapewnił sobie występem w meczu z Club Brugge stoper Legii Igor Lewczuk.


Legia zremisowała w czwartek z belgijską drużyną 1:1 w 3. kolejce Ligi Europy. Jedynego gola dla wicemistrzów Polski zdobył Michał Kucharczyk. Serwis piłkarski zajmujący się statystykami whoscored.com docenił za ten mecz Igora Lewczuka.

Stoper Legii otrzymał za występ przeciwko Club Brugge ocenę 8,63, która bazuje na bardzo dobrych statystykach. Lewczuk w meczu z Belgami dobrze sobie radził w obronie (7 wybić, 5 odbiorów), celnie podawał (77 proc.), zaliczył jeden skuteczny drybling. Obrońca Legii znalazł się dzięki temu wśród 11 piłkarzy z najlepszymi ocenami na swoich pozycjach. Drugim stoperem z podobną notą był Eric Bailly z Villareal.Jak wyglądały statystyki innych piłkarzy Legii na tle Lewczuka? Michał Pazdan otrzymał za to spotkanie ocenę 7,79, Michał Kucharczyk 7,57 Łukasz Broź 7,48, a Tomasz Brzyski 7,47.

W poprzednich dwóch meczach Legii w Lidze Europy najlepszą ocenę bazującą wyłącznie na statystykach otrzymali Guilherme - 7,16 (mecz z FC Midtjylland - 0:1) i Duszan Kuciak - 8,09 (mecz z Napoli - 0:2).

W czwartek kolejce LE Legia zagra na wyjeździe z Brugią. Początek meczu w czwartek 5 listopada o godz. 19.

Czy Legia wyjdzie z grupy w Lidze Europy?