Legia potwierdza: Olympiakos Pireus pytał o Bartosza Bereszyńskiego

- Mieliśmy oficjalne zapytanie z Olympiakosu, ale w lecie wygasa Bartoszowi Bereszyńskiemu, więc on zdecyduje. Musimy porozmawiać z nim. Zmieniliśmy trenera tydzień temu i musi poznać dobrze piłkarzy. W ciągu miesiąca lub sześciu tygodni będziemy wszystko wiedzieć - powiedział Michał Żewłakow w rozmowie z greckim Sport 24 Radio, którą cytuje eurosport.onet.pl.


Informacje na temat możliwego transferu Bereszyńskiego do Olympiakosu pojawiły się na początku października. - Wiem, że skauci pojawiają się na meczach, ale mój menedżer mnie o tym nie informuje. Oczywiście myślę o swojej przyszłości, dochodzą mnie różne informacje, też ta o Olympiakosie, ale na razie koncentruję się na grze w Legii - powiedział kilka dni temu Bereszyński.

Doniesienia o tym, że Olympiakos chciałby pozyskać prawego obrońcę, potwierdził też Michał Żewłakow, były obrońca i kapitan drużyny z Pireusu, a obecnie dyrektor sportowy Legii. w rozmowie z greckim Sport 24 Radio, którą cytuje eurosport.onet.pl, Żewłakow powiedział tak: - Mieliśmy oficjalne zapytanie z Olympiakosu, ale w lecie wygasa kontrakt Bereszyńskiego, więc on zdecyduje. Musimy porozmawiać z nim. Zmieniliśmy trenera tydzień temu i musi poznać dobrze piłkarzy. W ciągu miesiąca lub sześciu tygodni będziemy wszystko wiedzieć.

Bereszyński trafił do Legii z Lecha Poznań na początku 2013 r. Kosztował 100 tys. euro, a na Łazienkowskiej traktowano go jako inwestycja na przyszłość. Stało się inaczej. Jan Urban w pół roku stworzył z Bereszyńskiego jednego z najlepszych prawych obrońców w lidze.

23-latek blisko odejścia z Legii był już dwa lata temu. Za obrońcę Legii Benfika Lizbona miała zapłacić ok. 2 milionów euro. Do transferu jednak nie doszło. Teraz, jeśli Bereszyński nie przedłuży swojego kontraktu (wygasa w czerwcu 2016 r.), to zimowe okienko będzie ostatnią szansą, by Legia cokolwiek zarobiła na jego odejściu.