Szóste zwycięstwo z rzędu rezerw Legii

W pierwszym meczu 13. kolejki III ligi druga drużyna Legii pokonała w Pruszkowie Pelikana Łowicz 1:0. Gola strzelił Chorwat Branimir Galić.


Mecz z powodu opadów deszczu rozgrywany był w trudnych warunkach, na grząskim boisku i w kałużach wody. Początek spotkania należał do gości z Łowicza, ale ze strzałami rywali dobrze radził sobie Jakub Szumski. Decydującą o losach meczu akcję legioniści przeprowadzili w 31. minucie. Miłosz Szczepański dostał bardzo podanie od Macieja Ostrowskiego i uderzył na bramkę gości, bramkarz odbił piłkę, ale wprost pod nogi Branimira Galicia, który z bliska strzelił gola.

W drugiej żadnej ze stron nie udało się już zdobyć bramki i spotkanie zakończyło się wygraną rezerw Legii. Dla zawodników Krzysztofa Dębka to szóste zwycięstwo z rzędu. Legioniści mają teraz tylko punkt mniej od lidera Sokoła z Aleksandrowa Łódzkiego, który swój mecz ze Świtem rozegra w niedzielę.

Za tydzień w sobotę 24 października Legia zagra na wyjeździe z Wartą Sieradz.

Legia: Jakub Szumski - Robert Bartczak, Mateusz Zawal, Maciej Ostrowski, Eryk Rakowski, Branimir Galić (76. Konrad Michalak), Rafał Makowski, Filip Karbowy (70. Bartłomiej Urbański), Michał Suchanek, Miłosz Szczepański (61. Kamil Anczewski), Arkadiusz Piech.