Czerczesow na treningu Legii: Najważniejszy jest mózg, macie myśleć na boisku

Bez Ondreja Dudy trenowali w piątek legioniści przed meczem z Cracovią. Słowacki pomocnik z powodu kontuzji nie będzie mógł zagrać w niedzielę.


Piątkowe zajęcia rozpoczęły się punktualnie o 11.30 tradycyjną przemową trenera. Czerczesow krótko gwizdnął, a po chwili wszyscy piłkarze stali już przy Rosjaninie i słuchali wskazówek trenera. - Kiedy ja wychodzę na trening, macie być wszyscy gotowi. Nie będę tolerował żadnego spóźniania - przypomniał Czerczesow.Szkoleniowiec nie pierwszy raz dał piłkarzom jasno do zrozumienia, czego od nich oczekuje. - Najważniejszy jest mózg! Na boisku macie myśleć, już o tym wam zresztą mówiłem - dodał. Po chwili legioniści pokonywali kolejne okrążenia wokół boiska. A Czerczesow, nie tracąc czasu, zaczął rozstawiać na murawie plastikowe makiety piłkarzy. Po chwili mógł się skupić na ćwiczeniach wykonywanych przez jego graczy pod okiem asystenta Władimira Panikowa. Trening został zamknięty dla dziennikarzy po 15 minutach.

Wśród trenujących legionistów zabrakło Ondreja Dudy. 20-letni pomocnik wciąż dochodzi do siebie po urazie kostki, którego doznał w meczu Słowacji z Białorusią. Jego występ w niedzielnym meczu z Cracovią jest wykluczony.

Piątkowe zajęcia były przedostatnimi przed niedzielnym meczem Legii z Cracovią. Legionistów czeka jeszcze jeden, sobotni trening, jednak będzie on w całości zamknięty dla mediów.