Centralna Liga Juniorów. Porażka Legii w derbach Warszawy

Piłkarze trenera Piotra Kobiereckiego przegrali przy Łazienkowskiej z Polonią 0:2. Po niedzielnej porażce legioniści spadli na drugie miejsce w tabeli.

Niedzielny mecz prowadzony był w szybkim tempie, oba zespoły grały otwarty, ofensywny futbol. Pierwsi sytuację opanowali jednak goście i to oni wyszli na prowadzenie w 33. minucie. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, choć oba zespoły miały swoje sytuacje.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Akcje legionistów były chaotyczne, rwane, gra nie układała się gospodarzom. A Polonia broniła się mądrze i w 64. minucie prowadziła już 2:0. Mimo kilku późniejszych zrywów piłkarze Kobiereckiego nie potrafili strzelić kontaktowego gola i zasłużenie przegrali derbowy mecz.

Po niedzielnej porażce zawodnicy Piotra Kobiereckiego spadli na drugie miejsce w tabeli i tracą trzy punkty do Jagiellonii Białystok.

W następnej kolejce juniorzy Legii zagrają na wyjeździe z UKS SMS Łódź. A już 20 października czeka ich rewanżowy mecz z Liteksem Łowecz w rozgrywkach Młodzieżowej Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie podopieczni Kobiereckiego wygrali na wyjeździe 2:1.