Prasa po zwycięstwie nad Lechią: Legia znów gromi

"Legia znów uderza", "Lechia bez szans w Warszawie, "Lechia rozbita" - tak piątkowa prasa komentuje czwartkowe zwycięstwo Legii nad Lechią i awans do ćwierćfinału Pucharu Polski.


"Przegląd Sportowy": Legia znów uderza

Gdyby tak zapomnieć, że w piłce nożnej jest coś takiego jak taktyka i odpowiedzialność, a najważniejsze są emocje, bylibyśmy zachwyceni starciem w 1/8 finału Pucharu Polski pomiędzy Legią a Lechią. Dużo okazji do strzelenia gola, parady bramkarzy, ale i drugie tyle błędów z obu stron. Awansowała drużyna lepsza, skuteczniejsza i mimo wszystko bardziej skoncentrowana po trafieniach swoich snajperów, Aleksandara Prijovicia (dwukrotnie) i Nemanji Nikolicia, a także Igora Lewczuka. Stołeczny zespół wygrał drugie spotkanie z rzędu, z pewnością Henning Berg i zawodnicy głębiej odetchną - pisze "Przegląd Sportowy "

"Super Express": Lechia rozbita

Legia Warszawa po raz kolejny mierzy w Puchar Polski. Po tym jak zespół Henninga Berga wygrał rozgrywki w zeszłym sezonie, chce powtórzyć ten wyczyn również w tym. Stołeczny klub jest na najlepszej drodze do realizacji celu, co pokazał mecz 1/8 finału, w którym pokonał Lechię Gdańsk 4:1. W walce o półfinał wicemistrzowie Polski zmierzą się z Chojniczanką Chojnice, która po dogrywce wyeliminowała GKS Bełchatów. Zdecydowanym faworytem w tej konfrontacji będą legioniści. Trzeba jednak pamiętać, że Puchar Polski uwielbia niespodzianki - pisze "Super Express "

"Polska the Times": Legia nie odpuszcza Pucharu Polski

Po pierwszych minutach nic nie wskazywało na powtórkę z ostatniego pucharowego meczu Legii z Lechią - w kwietniu 2011 Wojskowi rozbili przy Łazienkowskiej gdańszczan 4:0. Mecz był wyrównany, wicemistrzowie Polski kontrolowali grę, ale rywale odgryzali się kontrami. Po przerwie piłkę odbitą od poprzeczki dobił Nemanja Nikolić, a dzieła zniszczenia dopełnili Igor Lewczuk i Aleksandar Prijović. Po pewnym zwycięstwie legioniści mogą już myśleć o ćwierćfinałowym dwumeczu z Chojniczanką Chojnice - pisze "Polska the Times ".

"Fakt": Legia odpaliła na dobre

Legia Warszawa coraz bardziej przypomina ekipę, która gromiła rywali na początku sezonu. Po zawirowaniach i lekkiej zadyszce wicemistrzowie Polski wracają na właściwe tory. Tym razem na własnym stadionie w spotkaniu Pucharu Polski zlali Lechię Gdańsk 4:1. Przy Łazienkowskiej wszem i wobec ogłaszano już kryzys, a posada Henninga Berga miała po raz kolejny być poważnie zagrożona. Wszystko wskazuje jednak na to, że najgorsze warszawiacy mają już za sobą. Stołeczny klub najpierw w niedzielę na wyjeździe zlał Ruch Chorzów 4:1, a teraz takim samym rezultatem zakończył spotkanie przy Łazienkowskiej z Lechią. Osiem goli w dwóch spotkaniach. Wydaje się, że maszyna znów wskoczyła na najwyższe obroty - pisze "Fakt ".