Jakub Kosecki odzyskał formę i błyszczy w 2. Bundeslidze. Bardzo dobre oceny od "Kickera"

W rankingu najlepszych zawodników na zapleczu niemieckiej Bundesligi wypożyczony z Legii do Sandhasuen Jakub Kosecki zajmuje drugie miejsce.


Pomocnik Legii został wypożyczony do klubu z drugiej Bundesligi w lipcu. Od początku sezonu Kosecki wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie i zbiera za swoje występy bardzo dobre oceny. W zestawieniu najlepiej ocenianych piłkarzy II ligi według niemieckiego serwisu sportowego "Kicker" pomocnik zajmuje drugą pozycję z notą 2,40. Lepiej od niego wypadł tylko kolega z drużyny Aziz Bouhaddouz - 2,33 (im ocena niższa, tym lepsza - w skali 1-6).

Kosecki, który ma na koncie gola i asystę, wystąpił w pięciu z sześciu meczów tego sezonu drugiej Bundesligi. Dwa tygodnie wcześniej nie mógł zagrać z Freiburgiem z powodu kontuzji stawu skokowego.

W ostatniej kolejce pomocnik wrócił do składu na mecz z Bochum. Jego drużyna zremisowała 1:1, a polski pomocnik wywalczył rzut karny zamieniony na gola przez Andrew Wootena. Przez "Kickera" Kosecki został wybrany na zawodnika meczu. "Dobrze dryblował, walczył o każdą piłkę, dzięki jego akcji sędzia podyktował rzut karny dla Sandhausen" - uzasadnia wybór serwis.

Po sześciu kolejkach Sandhausen zajmuje siódmą pozycję z ośmioma punktami (bilans: trzy zwycięstwa, dwa remisy i jedna porażka), ale trzy punkty zostały drużynie odjęte na początku sezonu za naruszenie przepisów licencyjnych.