Sport.pl

"90 minut nadziei". Kluby z LM i LE będą zbierać pieniądze dla uchodźców

Akcja zbierania pieniędzy na meczach Ligi Mistrzów i Ligi Europy będzie prowadzona pod nazwą "90 minutes for hope" - poinformowało ECA. Fundusze trafią do organizacji działających na rzecz uchodźców.


"90 minutes for hope" (90 minut nadziei - przyp. red.) to nazwa nowej inicjatywy pod patronatem ECA (Europejskiego Stowarzyszenie Klubów) - poinformowała w poniedziałek organizacja w komunikacie. W ramach tej akcji jedno euro z każdego sprzedanego biletu na pierwszy mecz u siebie w rozgrywkach Ligi Mistrzów i Ligi Europy zostanie przekazane fundacjom zajmującym się pomocą uchodźcom.

ECA, w którego zarządzie od niedawna jest współwłaściciel Legii Dariusz Mioduski, utworzyło specjalne konto bankowe "90 minutes for hope", na które kluby mają wpłacać zebrane pieniądze. Fundusze zostaną przekazane jednej (lub kilku) "doświadczonej i zaufanej organizacji działającej na rzecz uchodźców". Decyzja o tym, kto dostanie fundusze, nie została jeszcze podjęta, stowarzyszenie poinformuje o tym później - czytamy w komunikacie.

Do akcji zapoczątkowanej przez FC Porto dołączyły wszystkie kluby grające w LM i LE, wśród nich dwa polskie zespoły - Legia Warszawa i Lech Poznań. Legia zakomunikowała w piątek, że przekaże równowartość 1 euro od każdego sprzedanego biletu na mecz z Napoli na rzecz sprowadzenia do ojczyzny polskich uchodźców ze strefy wojennej w Donbasie na terenie Ukrainy.

Więcej o:
Komentarze (2)
"90 minut nadziei". Kluby z LM i LE będą zbierać pieniądze dla uchodźców
Zaloguj się
  • kalowiec

    Oceniono 3 razy 1

    Szkoda, że tak ochoczo nie zbierali pieniędzy na rodziny tych którym muslimy obcinanali głowy...

  • hotin

    Oceniono 2 razy 0

    Brawo Legia! Nie finansować islamu pod żadnym pozorem!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX