Legia z Midtjylland bez dwóch podstawowych piłkarzy

Bez Tomasza Jodłowca i Michała Pazdana będą musieli poradzić sobie wicemistrzowie Polski w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europy przeciwko duńskiemu Midtjylland.

Jodłowiec kontuzji doznał w piątkowym meczu z Zagłębiem Lubin (2:2). Defensywny pomocnik stołecznej drużyny boisko opuścił jeszcze w pierwszej połowie, a jego miejsce zajął Rafał Makowski. Jak się okazało 30-latek skręcił staw skokowy. Nie wiadomo jeszcze jak długo trwać będzie przerwa reprezentanta Polski, ale pewne jest, że w meczu z Duńczykami nie zagra.

Podobnie wygląda sytuacja Pazdana. 28-latek zwichnął łokieć pod koniec sierpnia w rewanżowym spotkaniu z Zorią Ługańsk w fazie play-off LE. Kontuzja wykluczyła go dotychczas z ligowych rywalizacji z Jagiellonią Białystok (1:1) i Zagłębiem oraz meczów reprezentacji Polski z Niemcami (1:3) i Gibraltarem (8:1). Jak się okazuje Pazdan nie będzie także gotowy na czwartkową potyczkę z Midtjylland.

Do Danii z całym zespołem powinien za to polecieć Aleksandar Prijović. Serb ze szwajcarskim paszportem w piątek nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych z powodu problemów z mięśniem czworogłowym uda. Chociaż nie był to poważny uraz, to sztab szkoleniowy postanowił nie ryzykować zdrowia zawodnika i posadzić go na trybunach.

Prijović w poniedziałek wrócił do treningów z pełnym obciążeniem i nic nie wskazuje na to, by Henning Berg nie mógł z niego skorzystać w czwartek.