Niemal pół drużyny na jedynkę, reszta z dwójkami i trójkami. Tak Legia grała z Zagłębiem Lubin [OCENY]

Po fatalnej pierwszej połowie i trochę lepszej drugiej Legia tylko zremisowała z Zagłębiem. Zobacz, jak oceniliśmy legionistów za to spotkanie (w skali 1-6).

Dusan Kuciak 3 Kapitan Legii w spotkaniu z Zagłębiem. W całym meczu nie miał wiele pracy, choć dwukrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki. Nie można go jednak winić za stracone gole. Duże brawa za interwencję z 86. minuty, gdy zasłonięty przez kilku graczy potrafił obronić groźny strzał z 16 metrów.

Bartosz Bereszyński 1+ Wydaje się, że wygrywa rywalizację z Łukaszem Broziem na prawej obronie. W kolejnym meczu wystąpił od pierwszej minuty, jednak nie zaliczy go do udanych. Co z tego, że często podłączał się do akcji ofensywnych, skoro to on w dużej mierze odpowiada za pierwszą bramkę dla Zagłębia. Dużo lepiej powinien zachować się też przy drugim golu, gdy dał się przepchnąć w polu karnym zawodnikowi gości. Plus za asystę przy bramce Iwana Triczkowskiego.

Igor Lewczuk 2+ Pod nieobecność Jakuba Rzeźniczaka i Michała Pazdana miał być szefem obrony. Nie sprostał zadaniu. Dobre interwencje w obronie przeplatał nieudanymi. Potrafił dobrze czytać grę, ale też źle obliczać tor lotu piłki. Kilka minut po przerwie niewiele zabrakło, by po jego niefrasobliwym zagraniu sam na sam z bramkarzem Legii znalazł się napastnik Zagłębia.

Stojan Vranjes 1 Szybko doczekał się debiutu w Legii, choć wystąpił na nielubianej przez siebie pozycji środkowego obrońcy. Zaczął nerwowo - najpierw skiksował, chwilę później niecelnie podawał. Pierwszy poważny błąd popełnił już w 15. minucie, ale wtedy uratował go Kuciak. Kilka minut później Bośniak nie miał już tyle szczęścia. Po złym zagraniu Bereszyńskiego piłka odbiła się od niego, a problemów z pokonaniem Słowackiego bramkarza nie miał Krzysztof Piątek. Bardzo niepewny, nawet w rozegraniu piłki. Z perspektywy trybun wydawało się, że w Legii znowu gra Pance Kumbev.

Tomasz Brzyski 2+ Nie popełniał większych błędów w obronie, choć kilka razy to właśnie po akcjach jego stroną boiska robiło się groźnie pod bramką Kuciaka. Mimo to był w piątek jedynym pewnym punktem obrony Legii. Potrafił znaleźć odpowiedni balans między ofensywą a defensywą. Dużo uwag można znów mieć do Brzyskiego za wykonywanie stałych fragmentów gry.

Tomasz Jodłowiec 2 Pobyt na zgrupowaniu reprezentacji nie spowodował powrotu Jodłowca do optymalnej formy. 30-latek spędził na boisku 35 minut, jednak zupełnie niczym przez ten czas się nie wyróżnił - ani w ataku, ani w obronie. Zszedł z boiska z powodu kontuzji, zastąpiony przez Rafała Makowskiego.

Dominik Furman 3 Zaczął aktywnie, głęboko cofał się po piłkę, by wspomóc obrońców, którzy nie radzili sobie z pressingiem lubinian. Z minuty na minutę tracił jednak entuzjazm. Przy wyniku 0:2 był jedynym legionistą, który próbował poderwać zespół. Po przerwie najaktywniejszy w zespole. Jego starania się opłaciły, między innymi dzięki aktywnej grze Furmana legioniści doprowadzili do remisu.

Guilherme 2 Brazylijczyk w niczym nie przypominał siebie z poprzednich spotkań. Wtedy świetny - dziś mierny. Podwajany i potrajany przez rywali często tracił piłkę, był niedokładny. Na palcach jednej ręki można policzyć jego udane zagrania w pierwszej połowie. Po przerwie nie było lepiej, tak jakby swoją dobrą formę zostawił w Białymstoku przed przerwą na mecze reprezentacji. Kilka zrywów to - jak na Guilherme - zdecydowanie za mało.

Ondrej Duda 1 Szukał dla siebie wolnych przestrzeni, schodził do skrzydeł, jednak zupełnie nic z tego nie wynikało. Za długo holował piłkę, czego konsekwencją były straty narażające drużynę na kontrataki gości. Podsumowaniem jego gry był strzał (?) z 57. minuty, który wylądował wysoko na trybunach. W 72. minucie zmieniony przez Arkadiusza Piecha.

Michał Kucharczyk 1 W pierwszej połowie praktycznie nic mu nie wychodziło. Ani rajdy, ani podania. Podejmował złe decyzje. Zupełnie nie radził sobie z grającym blisko i agresywnie Aleksandarem Todorowskim. Po przerwie zaprezentował tylko jedną akcję, po której piłka wylądowała w rękach Konrada Forenca. Zmieniony w 56. minucie przez Iwana Triczkowskiego.

Nemanja Nikolić 2+ Najlepszy strzelec ekstraklasy po dwóch meczach z rzędu bez bramki w piątek się przełamał, choć rozegrał przeciętny mecz. W pierwszej połowie zupełnie odcięty od podań. Dlatego szukał sobie miejsca bliżej prawej strony, ale umiejętnie przeszkadzali mu obrońcy Zagłębia. W 49. minucie powinien strzelić kontaktowego gola, ale uderzył w środek bramki. W 74. minucie dał Legii remis.

Rafał Makowski 3 W 35. minucie zmienił Jodłowca. Chwilę później Legia straciła drugą bramkę, więc wejście w mecz miał niełatwe. Widać, że brakuje mu komunikacji z Dominikiem Furmanem. Uwydatniła to choćby sytuacja z 47. minuty, kiedy obaj gracze walczyli ze sobą o górną piłkę. Za mecz z Zagłębiem należą się Makowskiemu słowa pochwały - szczególnie za interwencję z 85. minuty, gdy uratował Legię przed utratą trzeciego gola.

Iwan Triczkowski 4 W 56. minucie zmienił Kucharczyka. Zaczął od niecelnego strzału z dystansu, jednak już po kilkunastu minutach mógł się cieszyć z pierwszego gola w barwach Legii. To również on miał swój udział przy bramce na 2:2. Obiecujący debiut.

Arkadiusz Piech bez oceny Zmienił Dudę w 72. minucie. Przez 20 minut gry niczym się nie wyróżnił.