Talent wraca do formy. "Notowania Wolskiego rosną"

PRZEGLĄD PRASY. Rafał Wolski zdobywa coraz mocniejszą pozycję w belgijskim Mechelen. W ostatnich dwóch meczach wystąpił od pierwszej minuty i zaprezentował się dobrze - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".


Trzy lata temu uznawany był za jeden z największych polskich talentów. Wyceniano go na 4 mln euro. Po odejściu z Legii do Fiorentiny jego kariera jednak wyhamowała. Miał spore problemy ze zdrowiem, był za słaby fizycznie, ale i po wyleczeniu grał bardzo mało. Nie pomogło mu wypożyczenie do Bari.

Wolski na początku 2015 roku odszedł do Belgii, ale i tam zaliczył trudny start. Dopiero ostatnio zaczął grać lepiej. - Zaprezentował się z bardzo dobrej strony i jego notowania u Aleksandara Jankovicia rosną. Wszystko zależy od niego - mówi dla "Przeglądu Sportowego" belgijski dziennikarz Frank Dekeyser. Wolski rozegrał w Belgii 17 meczów i zdobył dwie bramki.

Wolski w sezonie 2011/12 został uznany przez ekstraklasę za największe odkrycie. W 32 meczach w barwach Legii strzelił osiem goli. Został powołany do kadry na Euro 2012.