Sport.pl

Jagiellonia - Legia. Probierz wręczył Bergowi prezent. "To miłe, z pewnością się odwdzięczę"

Michał Probierz przed meczem Jagiellonii z Legią (1:1) wręczył Henningowi Bergowi książkę z rozmówkami polsko-norweskimi. - Nie wiem po co, może sam uczył się tego języka? Muszę się odwdzięczyć - skwitował Berg.


Obaj szkoleniowcy dogryzają sobie od czasu, gdy w końcówce zeszłego sezonu Legia w kontrowersyjnych okolicznościach wygrała w Warszawie z Jagiellonią.

- To jest gość, który nie ma obiektywnego spojrzenia na piłkę - mówił wówczas Probierz. - Jeżeli on mówi, że w meczu z nami legioniści byli lepsi i powinni wygrać 4:0, to zapomniał chyba, że u nas był jeszcze bramkarz, który też jest częścią zespołu. Trochę mu się pomyliły role, bo to, że przyjechał do Polski, to nie znaczy, że jesteśmy jakimiś baranami, żeby on coś ustalał i opowiadał niestworzone historie - dodał. A Berg przed niedzielnym meczem odpowiedział: - Michał Probierz mówi o mnie cały czas, chyba jest moim największym fanem. Ale oczywiście ma prawo do swojej opinii.

Tuż przed pierwszym gwizdkiem obaj panowie w dobrych nastrojach podali sobie ręce, a Probierz przygotował nawet dla Berga prezent. Znany z zamiłowania do książek trener Jagiellonii wręczył swojemu vis-a-vis rozmówki polsko-norweskie. - Trener Probierz dał mi książkę o języku norweskim. Wiem, że lubi na konferencjach mówić w obcym języku. Muszę pomyśleć nad sprytnym rewanżem - powiedział po spotkaniu Berg. A Probierz dodał: - Chcemy być otwarci, uczyć się języków. Czekam, aż Henning Berg udzieli w końcu wywiadu po polsku. Wcale nie jest to złośliwe. Jestem jego fanem, mam nadzieję, że kiedyś porozmawiamy po polsku.Więcej o:
Komentarze (8)
Jagiellonia - Legia. Probierz wręczył Bergowi prezent. "To miłe, z pewnością się odwdzięczę"
Zaloguj się
 • konradmarburg

  Oceniono 3 razy 3

  Coś takiego byłoby bardziej odpowiednie; Polsk språkkurs. Grundkurs
  Probierz chciał błysnąć, a wyszedł na idiotę. Jak zwykle...

 • strach_sie_bac

  Oceniono 5 razy 3

  Panie Berg polecam podarować Panu Probierzowi "Savoir - Vivre. Podręcznik dobrych manier"

  www.empik.com/savoir-vivre-podrecznik-dobrych-manier-sawicka-ewa,prod4150084,ksiazka-p

 • makvelithedon7

  Oceniono 4 razy 2

  Ale po co Norwegowi książka do nauki języka norweskiego? "Kurs podstawowy" to nie żadne rozmówki tylko zwykły podręcznik. Chyba coś nie wyszło Probierzowi...

 • kink4

  Oceniono 1 raz 1

  Probierz to może tylko buty nosić za Bergiem. Jakim jest patałachem to udowodnił z cypryjskim przeciętniakami.

 • marek804

  Oceniono 5 razy -3

  I bardzo słusznie. Jeśli Berg chce pracować w Polsce to powinien się uczyć języka polskiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX