Nie ma Celticu i Ajaksu, jest półfinalista poprzedniej edycji Ligi Europy. Wicemistrzowie Polski poznali grupowych rywali

Napoli, Club Brugge i Midtjylland to rywale, z którymi zmierzy się zespół Henninga Berga w fazie grupowej Ligi Europy. Losowanie odbyło się w piątek w Monako.


Wicemistrzowie Polski losowani byli z trzeciego koszyka i trafili do grupy D. Legię czeka niełatwe zadanie, jednak trudno jej grupę określić mianem "grupy śmierci". Zespół Henninga Berga uniknął m.in. takich przeciwników jak Liverpool czy Borussia Dortmund.

Najbardziej wymagającym rywalem Legii jest Napoli, będące faworytem grupy D. Włoski zespół zajął piąte miejsce w poprzednim sezonie Seria A, jest też półfinalistą ostatniej edycji Ligi Europy, w której odpadł w dwumeczu z Dnipro. Zespół prowadzony przez Maurizio Sariego jest dwukrotnym mistrzem Włoch (1987, 1990).

Club Brugge jest trzynastokrotnym mistrzem kraju. Poprzedni sezon grupowy rywal Legii zakończył na drugim miejscu belgijskiej Jupiler League, zdobył też puchar kraju. Blisko podpisania kontraktu z klubem jest piłkarz Lecha Karol Linetty.

Midtjylland to najmniej utytułowany rywal Legii. Klub powstał dopiero w 1999 roku po fuzji klubów Ikast FS i Herning Fremad. Duńska drużyna jest aktualnym mistrzem kraju. Z eliminacji Ligi Mistrzów Midtjylland odpadło z APOEL-em Nikozja.

Co ciekawe, w jednej grupie znaleźli się niedawni rywale Legii - Celtic i Ajax, które zagrają z Fenerbahce i Molde, z którym legioniści mierzyli się dwa lata temu w 3. rundzie el. Ligi Mistrzów.

Losowanie rywali w fazie grupowej było dla Legii