Legia doceniła młodych mistrzów. Zwycięzcy CLJ przed meczem z Wisłą odebrali pamiątkowe medale

Przed niedzielnym meczem z Wisłą Kraków (1:1) na murawie zaprezentowali się piłkarze Legii z rocznika 1996/97. Tegoroczni mistrzowie Centralnej Ligi Juniorów odebrali od klubu pamiątkowe medale.


W czerwcu juniorzy Legii wygrali Centralną Ligę Juniorów. W finałowym dwumeczu - wygrywając 3:0 w Warszawie i 3:2 we Wronkach - uporali się z Lechem. I choć od razu po drugim spotkaniu dostali puchar i złote medale od PZPN, to w niedzielę dodatkowo uhonorować postanowiła ich też Legia.

Młodzi legioniści z rąk właścicieli klubu Dariusza Mioduskiego i Macieja Wandzla oraz honorowego prezesa Lucjana Brychczego odebrali pamiątkowe medale przygotowane specjalnie przez klub. Sukces juniorów Legii jest o tyle znaczący, że wygranie CLJ oznacza, że drużyna Piotra Kobiereckiego zagra w młodzieżowej Lidze Mistrzów.

Młodzieżowa LM, która istnieje od dwóch lat, dopiero od tego sezonu pozwala na start nie tylko juniorom tych drużyn, których seniorzy dostali się do fazy grupowej. UEFA zmodyfikowała rozgrywki. Podzieliła je na dwie ścieżki, które przetną się na wiosnę. Jedną stworzą 32 drużyny, których seniorzy, jak dotychczas, dostali się do Ligi Mistrzów. W skład drugiej wejdzie 32 (kolejność zgodnie z rankingiem UEFA) zwycięzców rozgrywek juniorskich w swoich krajach.

Pierwsze mecze juniorzy Legii rozegrają pod koniec września. Już teraz wiadomo jednak, że nie wszyscy piłkarze, którzy w niedzielę odebrali pamiątkowe medale, będą mieli okazję zagrać w młodzieżowej LM. Do rozgrywek klub zgłaszać będzie bowiem piłkarzy z rocznika 1997/98. Maksymalnie wybrać może 40 zawodników, a spośród nich tylko trzech urodzonych w 1996 r. Na zgłoszenie piłkarzy Legia ma czas do początku września.