Jest decyzja UEFA! Walkower dla Legii i rewanż w czwartek

Decyzją organów dyscyplinarnych UEFA mecz FK Kukesi - Legia Warszawa został zweryfikowany jako walkower 0:3. W czwartek o godz. 21 odbędzie się spotkanie rewanżowe - poinformował na swoim Twitterze Seweryn Dmowski, szef komunikacji w klubie.

Walkower za pierwszy mecz, kara finansowa (70 tys. euro), dwa mecze bez publiczności (jeden bezwzględnie, drugi w zawieszeniu), ale bez wykluczenia z pucharów. To oznacza, że czwartkowy mecz w Warszawie się odbędzie. UEFA we wtorek rano poinformowała o karach, jakie nałożyła na FK Kukesi.

Kary są następstwem wydarzeń z pierwszego meczu III rundy eliminacji Ligi Europy. W czwartkowym spotkaniu w 53. minucie mecz został przerwany, ponieważ kamieniem rzuconym z trybun został trafiony Ondrej Duda. Po kilkunastu minutach - pomimo próśb albańskich działaczy, dziennikarzy, a także sztabu szkoleniowego - delegat spotkania postanowił zakończyć mecz. Legia do tego momentu wygrywała z Kukesi 2:1.

Ale kamień, którym Duda dostał w głowę, to niejedyne przewinienie, za które ukarano albański klub. Kukesi odpowiedział również za odpalenie środków pirotechnicznych, rzucanie przedmiotami na murawę, a także wywieszenie transparentu z niedozwoloną treścią ("Koniec meczu będzie końcem waszego życia. Nie jestem Słowianinem, jestem Albańczykiem").

Choć legioniści po tym, jak delegat przedwcześnie zakończył spotkanie, dość szybko opuścili stadion, od początku nie ukrywali, że liczą na to, że rewanż przy Łazienkowskiej się odbędzie. - Przykro mi z powodu incydentu w Tiranie. W piłce nożnej nie ma miejsca na przemoc, ale mam nadzieję, że losy starcia Legia - Kukesi rozstrzygną się na boisku - napisał na Twitterze większościowy udziałowiec stołecznego klubu Dariusz Mioduski. - Sami wiemy najlepiej, że piłka powinna rozstrzygać się na murawie - dodawał na piątkowej konferencji prasowej trener Henning Berg.

Za mecz w Tiranie odpowiedzieć ma też Legia. Delegat UEFA dopatrzył się bowiem, że w trakcie meczu niebezpieczne przedmioty rzucane były również z sektora, który zajmowali kibice z Warszawy. Tego, czy i w jaki sposób zostanie ukarana Legia, dowiemy się 13 sierpnia.

Że(L)azna jedenastka, czyli podsumowanie tygodnia (28): Nikolić, czyli duma Żewłakowa oraz "Spoko, spoko" strzela Widzewowi

Zdjęcie ADIDAS Szal kibica LEGIA WARSZAWA UEFA Zdjęcie Płyta: Różni Wykonawcy - Legia Gol Zdjęcie ADIDAS KOSZULKA LEGIA WARSZAWA DOMOWA S86370
ADIDAS Szal kibica LEGIA WA...Płyta: Różni Wykonawcy - Le...ADIDAS KOSZULKA LEGIA WARSZ...
Sprawdź ceny »Sprawdź ceny »Sprawdź ceny »
źródło:Okazje.info