Michał Listkiewicz: Stadion w Tiranie nie jest bezpieczny

- To specyficzni kibice. Tamtejsza policja nie jest profesjonalnie przygotowana i nie ma rozeznania, co się dzieje. Nie znała tych kibiców - mówi były prezes PZPN i delegat UEFA Michał Listkiewicz w serwisie sport.tvn24.pl.


Były arbiter międzynarodowy jest mocno poruszony tym, co stało się wczoraj w Kukesi. - Takiej fizycznej przemocy dawno nie widzieliśmy. Kiedyś był w Polsce słynny nóż w głowie w Krakowie, ale to było dawno temu. Natomiast w czwartkowym meczu delegat UEFA już w przerwie upominał gospodarzy, bo było niebezpiecznie na trybunach. W pewnym momencie wydawało się, że sytuacja jest opanowana, bo pojawiło się sporo policji. Wtedy rzucono kamień, a to było drugie wykroczenie. Była to podstawa do przerwania meczu. I tak też się stało.

Listkiewicz zwraca też uwagę na błędy organizacyjne. - To specyficzni kibice. Tamtejsza policja nie jest profesjonalnie przygotowana i nie ma rozeznania, co się dzieje. Nie znała tych kibiców. Klub z Kukesi tylko wynajął stadion. A już jego wygląd sprawia wrażenie niebezpiecznego i przypomina polskie stadiony z lat dziewięćdziesiątych.

Listkiewicz spodziewa się walkowera dla Legii. - Myślę, że taka będzie decyzja UEFA. Jestem też pewien, że kibice gospodarzy będą mieli zakaz przyjazdu na mecz rewanżowy - dodaje.

Zdjęcie UMBRO OCHRANIACZE GEOMETRAFLARE GUARD 20511UY9H Zdjęcie UMBRO OCHRANIACZE NEO SHIELD SLIP 20504UCLY Zdjęcie UMBRO OCHRANIACZE SPECJALI ETERNAL GUARD 20600UDJU
UMBRO OCHRANIACZE GEOMETRAF... UMBRO OCHRANIACZE NEO SHIEL... UMBRO OCHRANIACZE SPECJALI ...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info