Serbowie już dawali Legii trofea. Pora na Nemanję Nikolicia

PRZEGLĄD PRASY. Aleksandar Vuković, Stanko Svitlica, Danijel Ljuboja, Miroslav Radović - to Serbowie, którzy przez lata byli czołowymi piłkarzami Legii i prowadzili klub do sukcesów. Teraz do zdobywania trofeów ma przyczynić się ich rodak, Nemanja Nikolić - czytamy w ?Przeglądzie Sportowym?.


Od niemal 15 lat to gracze z Bałkanów prowadzą Legię do sukcesów. Wszystko zaczęło się od Dragomira Okuki na ławce rezerwowych Legii, który sprowadził do Warszawy Aleksandara Vukovicia i Stanko Svitlicę. Ten pierwszy na Łazienkowskiej przeżył wszystko - sukcesy, porażki, dobrobyt i biedę. Przez lata był liderem drużyny nie tylko na boisku, ale też w szatni. Dwa mistrzostwa Polski, Puchar Polski, Puchar Ligi i Superpuchar - to jego dorobek w Legii.

Dwa lata w Warszawie razem z Vukoviciem spędził Stanko Svitlica. Początkowo nieskuteczny i wyszydzany, z czasem stał się idolem trybun. W swoim drugim sezonie w Legii został królem strzelców z 24 bramkami na koncie i do tej pory żaden inny legionista nie poprawił tego osiągnięcia. Svitlica do tytułu najskuteczniejszego gracza ekstraklasy dołożył mistrzostwo i Puchar Ligi.

Danijel Ljuboja był zawodnikiem, jakiego dawno nie widziano w polskiej lidze. I choć Serb trenował średnio co trzeci dzień, to miał duży udział w wielu zwycięstwach drużyny, strzelając efektowne bramki i asystując. Ljuboja zdobył z Legią mistrzostwo i Puchar Polski.

O Miroslavie Radoviciu napisano już wszystko. Sprowadzony do Legii za 600 tys. euro za kadencji Dariusza Wdowczyka, notował ciągłe wzloty i upadki. Kilka razy był nawet na wylocie z klubu, jednak po przestawieniu go na środek pomocy przez Macieja Skorżę, Radović został liderem Legii. Jego drogę do zostania legendą przerwał telefon z Chin. 31-latek w Warszawie zdobył dwa mistrzostwa Polski, pięć Pucharów Polski i Superpuchar.

Choć kilku Serbów sprowadzonych do Legii okazało się niewypałami (Ajazdin Nuhi, Srjda Knezević) to wszystko wskazuje na to, że Nikolić pójdzie śladem tych, którzy w Warszawie byli kochani. Szczególnie jeśli dalej będzie strzelał gole z taką regularnością.

Więcej w "Przeglądzie Sportowym ".