Liga Europy. Legia pokonała FC Botosani i awansowała do III rundy eliminacji

Wicemistrzowie Polski bez kłopotów poradzili sobie w rewanżu z Rumunami i zwycięstwem 3:0 przypieczętowali awans. Gole dla warszawskiego zespołu strzelili Guilherme, Nemanja Nikolić oraz Aleksandar Prijović.
Przed tygodniem, w pierwszym meczu obu zespołów, także wygrali legioniści. Skromne zwycięstwo zapewnił gospodarzom Ondrej Duda. W Rumunii, choć zawodnikom doskwierał upał, piłkarze Henninga Berga wypadli jeszcze okazalej.

Szybka pieczęć awansu

Kwestię awansu rozstrzygnęli już w siódmej minucie. W szybkim ataku Michał Kucharczyk podał z lewego skrzydła do Guilherme, a ten wbił piłkę obok bezradnego bramkarza Botosani, Iljewa. Wówczas by myśleć o awansie, Rumuni musieliby zrewanżować się trzema golami.

Zadanie było bardzo trudne, a stało się niemal niemożliwe w 38. minucie, kiedy drugą bramkę zdobył dla gości Nemanja Nikolić. Węgier został sfaulowany w polu karnym, a po chwili sam wykorzystał "jedenastkę". To trzeci gol nowego napastnika Legii w tym sezonie.

Legioniści mogli prowadzić wyżej, ale znakomitych okazji nie wykorzystali w pierwszej części gry Ondrej Duda i Guilherme. Słowak w 32. minucie znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale uderzył ponad bramką. Z kolei Brazylijczyk w podobnej sytuacji uderzył w słupek.

Kropka nad i

W drugiej połowie legioniści grali niespiesznie, a tempo meczu spadło. Do głosu doszli gospodarze, dwa groźne strzały na bramkę Legii oddał wprowadzony po przerwie Martinus. W obu sytuacjach pewnie bronił Duszan Kuciak.

Jednak to goście w 83. minucie postawili kropkę nad i. Trzeciego gola dla Legii zdobył wprowadzony w końcówce Aleksandar Prijović. Szwajcar otrzymał znakomite podanie z prawego skrzydła od Łukasza Brozia i w sytuacji sam na sam zachował zimną krew.

Zawodnicy Henninga Berga w kolejnej rundzie zmierzą się z albańskim FK Kukesi. Wcześniej z Ligą Europy pożegnały się Jagiellonia Białystok oraz Śląsk Wrocław.

Zdjęcie ADIDAS KOSZULKA LEGIA WARSZAWA 2013/14 G72097 Zdjęcie Adidas Legia Warszawa koszulka treningowa lw22 Zdjęcie Legia Warszawa bluza biała herb kolekcja DNA M
ADIDAS KOSZULKA LEGIA WARSZ... Adidas Legia Warszawa koszu... Legia Warszawa bluza biała ...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info

Czy Legia awansuje do fazy grupowej Ligi Europy?