Sport.pl

Losowanie 1/16 Pucharu Polski. Górnik Łęczna rywalem Legii

Za nami losowanie par 1/16 finału Pucharu Polski. Legia zagra na wyjeździe z Górnikiem Łęczna. Termin spotkania poznamy wkrótce.


Do 1/4 finału o awansie do kolejnej fazy rozgrywek decyduje tylko jedno spotkanie. O tym, kto będzie gospodarzem meczu zespołów z tego samego szczebla rozgrywek, zdecydował niższy numer w losowaniu. Ten przypadł Górnikowi (numer 22, Legia 23).

Ceremonia odbyła się na Stadionie Narodowym, prowadził ją Mateusz Borek. Legia i Lech były drużynami rozstawionymi, które trafiły do przeciwnych drabinek. Losowanie odbyło się z wielkimi kłopotami. Pojawiły się błędy w wyświetleniu drabinki.

Puchar Polski ma być ciekawszy i bardziej prestiżowy. Kluczową zmianą jest losowanie par po meczach ćwierćfinałowych. - Każdy będzie mógł zagrać z każdym, drabinka nie będzie obowiązywała po 1/4 finału- powiedział Zbigniew Boniek.

PZPN zwiększył nagrody finansowe. - Zwycięzca Pucharu Polski otrzyma premię w wysokości miliona złotych. Nagrody za awanse na innych szczeblach rozgrywek, również będą wyższe. Warto zwrócić uwagę, że zdobywca Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim otrzyma na wstępie nagrodę w wysokości 30 tysięcy złotych. Do tej pory nagroda ta była symboliczna, wynosiła 5 tysięcy złotych - powiedział Łukasz Wachowski, Dyrektor Departamentu Rozgrywek Krajowych.

Legia jest 17-krotnym zdobywcą Pucharu Polski. Wygrała również ostatnią edycję rozgrywek - w finale rozegranym na Stadionie Narodowym okazała się lepsza od Lecha Poznań (2:1).

Że(L)azna jedenastka: Furman show, nastrojowe skrajności i tajemniczy mecz


Więcej o: