Sport.pl

Co słychać w Botoszanach? Rumuńskie media: Kierowcy boją się kibiców

Atmosfera grozy towarzyszy w rumuńskim serwisie sport.ro czwartkowemu spotkaniu Botosani z Legią. W obawie przed Polakami miejscowa policja wezwała do zaparkowania samochodów w bezpiecznych rejonach miasta. Trener gospodarzy liczy, że jego drużynie pomogą gwiazdy. Nie piłkarskie, ale te na niebie.


Rumuńska prasa została zdominowana przez rozczarowującą porażkę Steauy z Trenczynem (2:3) w ramach III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Ogólnokrajowe media czwartkowej potyczce poświęcają mało miejsca.

Sport.ro na swojej głównej stronie przekazuje komunikat rumuńskiej policji. Ta, w obawie przed dewastacją miasta, ostrzega mieszkańców Botoszan: - Drodzy obywatele, informujemy, że w dniu 23 lipca 2015, na trasie ACR - Str. Sucevei - B-dul Eminescu Boulevard - stadion, przejdzie grupa kibiców Legii Warszawa, która może być agresywna. Aby uniknąć niechcianych zniszczeń (podpalenie, wgniecenia, zarysowania itp.), do rana 24 lipca należy zaparkować samochody w innych obszarach miasta.

Wyeliminowanie Legii zostało określone jako wielkie marzenie Botoszan. Klub, który powstał w 2001 roku, dopiero debiutuje w europejskich pucharach. Dla kibiców mecz z takim zespołem jak Legia jest postrzegany jako wydarzenie sezonu. - 6500 kibiców zobaczy czwartkowe spotkanie. Będą liczyć na cud - podaje sport.ro. - Gdybym nie wierzył w nasze zwycięstwo, to nie stałbym w tej kolejce po bilety - mówi jeden z kibiców z Botoszan. W Rumunii spodziewanych jest 450 fanów z Polski.

Szkoleniowiec rywali o spotkaniu mówi bardzo wzniośle, starając się w ten sposób zmobilizować swoich graczy. - Musimy zagrać doskonałe spotkanie, liczyć, że wszystkie gwiazdy, rzeki i okoliczności przyrody będą z nami - mówił na konferencji prasowej Leonardo Grozavu. Szkoleniowiec nie będzie mógł skorzystać z Paula Batina i Quentena Martinusa. - Polacy będą głośno dopingować swój zespół, dlatego apeluję do naszych fanów o wsparcie. Nie zachowujmy się jak w teatrze. Bądźcie z naszymi chłopcami od pierwszej do ostatniej minuty - podaje prosport.ro.

Regionalny portal ziarulevenimentul.ro o Legii wypowiada się z dużym respektem, podkreślając godną szacunku historię polskiego klubu. Piłkarsko "Wojskowi" mają wiele atutów. W pierwszym spotkaniu stworzyli sobie znaczącą liczbę sytuacji bramkowych. Dobrze wyglądali również pod względem fizycznym. - Henning Berg wydaje się zrelaksowany. Polski klub nie trenował rzutów karnych, będąc pewny, że wygra tę rywalizację w regulaminowym czasie gry - czytamy. Legia według nich jest lepsza pod każdym względem - organizacji, warunków treningowych, stadionu.

Przygoda w europejskich pucharach dla klubu z Botoszan ma być tylko początkiem wielkiej historii. Na dwa dni przed rewanżem z Legią, opublikowane zostały plany modernizacji miejskiego stadionu. Nowa arena FC Botosani ma mieć 12 000 miejsc, centrum handlowe, biura, podziemny parking. Ma kosztować 18 milionów euro.

Wicemistrzowie Polski zmierzą się z FC Botosani w rewanżowym spotkaniu II rundy el. LE w czwartek o godzinie 19. Po zeszłotygodniowej wygranej 1:0 przy Łazienkowskiej legioniści przed meczem w Rumunii są w dobrej sytuacji.

Że(L)azna jedenastka: Furman show, nastrojowe skrajności i tajemniczy mecz
Więcej o:
Komentarze (4)
Co słychać w Botoszanach? Rumuńskie media: Kierowcy boją się kibiców
Zaloguj się
 • sylenth

  Oceniono 6 razy 6

  "Regionalny portal ziarulevenimentul.ro o Legii wypowiada się z dużym szacunkiem, podkreślając godną szacunku historię klubu."
  Cenione i dobre dziennikarstwo potrafiłoby upchać więcej wyrazów zawierających szacunek w tym zdaniu, bo pewnie o to chodziło autorowi. Np.
  Traktowany przez kibiców z szacunkiem szanowany regionalny portal ziarulevenimentul.ro o Legii wypowiada się, na podstawie oszacowanych danych szacunkowych, z dużym szacunkiem, podkreślając godną szacunku historię klubu cieszącego się w Polsce i Europie dużym szacunkiem.

 • bambula2229

  Oceniono 12 razy -6

  Weź śmieszny redaktorzyno nie siej paniki,to tak teraz legła dodaje sobie odwagi przed meczem poprzez propagandę :)

 • aleartykul

  Oceniono 16 razy -8

  "...podkreślając godną szacunku historię klubu..."
  Kto to pisał?! Nicolae Ceaușescu ????
  Gazeto uważaj, bo pośrednio popierasz komunistyczne wymysły wojskowych Układu Warszawskiego ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX