Michał Żyro posadził na ławce Guilherme

PRZEGLĄD PRASY. Michał Żyro rozkręca się z meczu na mecz. Skrzydłowy wskoczył do podstawowego składu kosztem Guilherme - czytamy w dzisiejszym ?Fakcie?.


Żyro rozpoczął sezon jako rezerwowy. Zarówno w meczu o Superpuchar, jak i w pierwszym spotkaniu z Botosani na prawym skrzydle w pierwszym składzie wychodził Guilherme. Brazylijczyk nie jest jednak w najwyższej formie. W poprzedni czwartek, podczas meczu II rundy eliminacji Ligi Europy, Polak zmienił Brazylijczyka i rozkręcił ofensywę "Wojskowych".

W ostatnim ligowym spotkaniu ze Śląskiem (4:1) Żyro był jednym z wyróżniających się piłkarzy. Może być pewny występu w rewanżowym meczu w Botoszanach.

- U nas nigdy nie ma spokoju. Czy jest dobrze, czy źle, zawsze musimy być skoncentrowani. Nie ma reguły, że wszystkie mecze będą tak dobre jak ten we Wrocławiu - mobilizuje pomocnik w czwartkowym "Fakcie" .

Żyro gra w Legii od 2009 roku. W jej barwach rozegrał 92 mecze i strzelił 12 bramek. W letnim okienku transferowym miał opuścić klub, jednak ostatecznie klub nie otrzymał satysfakcjonującej oferty i zatrzymał swojego wychowanka na co najmniej pół roku.

Że(L)azna jedenastka: Furman show, nastrojowe skrajności i tajemniczy mecz