"Legię zgubiła arogancja". Wdowczyk ucina spekulacje

PRZEGLĄD PRASY. - Gdy zmieniał się selekcjoner, to wśród nazwisk pojawiał się Wdowczyk. Tak samo jest z Legią. Nie wybieram się na Łazienkowską - mówi dla czwartkowego "Przeglądu Sportowego" Dariusz Wdowczyk.


Po słabych meczach z Lechem i Botosani w Legii zawrzało. Media szukały ewentualnego następcy dla Henninga Berga. Wśród kandydatów pojawiał się Wdowczyk, który z klubem z Warszawy jako trener zdobył mistrzostwo w 2006 roku. - Nic o tym nie wiem, nie prowadziłem w tej sprawie żadnych rozmów - twierdzi.

- Legia miała wszystkie atuty, by wygrać ligę. Zgubiła ją buta, arogancja i myślenie, że co by się nie działo, to i tak obroni tytuł. Do tego doszły jeszcze absurdalne pretensje do Górnika Zabrze o porażkę z Lechem. Było to żałosne i komiczne zarazem - ocenia dla "Przeglądu Sportowego" Wdowczyk.

Trener sugeruje, że obecny sezon wcale nie będzie dla warszawian łatwiejszy, a najlepszą drogą do udowodnienia wartości będą europejskie puchary.

Wdowczyk zapewnia, że nie narzeka na brak ofert. - Jakbym chciał, to bym pracował. Musiałem poukładać sprawy osobiste. Teraz jestem do wzięcia - reklamuje. Były szkoleniowiec Pogoni zapewnia, że oferty pojawią się w trakcie trwania ligowych rozgrywek.

Wdowczyk to były piłkarz i trener Legii. W swojej piłkarskiej karierze reprezentował również m.in. Celtic czy Reading. Największym trenerskim sukcesem jest mistrzostwo Polski z Legią w sezonie 2005/06. W 2009 roku został skazany za udział w aferze korupcyjnej. Wrócił do zawodu po trzech latach banicji.Że(L)azna jedenastka: Furman show, nastrojowe skrajności i tajemniczy mecz
Zdjęcie ADIDAS KOSZULKA LEGIA WARSZAWA 2013/14 G72097 Zdjęcie Adidas Legia Warszawa koszulka treningowa lw22 Zdjęcie Legia Warszawa bluza biała herb kolekcja DNA M
ADIDAS KOSZULKA LEGIA WARSZ... Adidas Legia Warszawa koszu... Legia Warszawa bluza biała ...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info