Dariusz Dziekanowski: Duda ma doskonały moment na udowodnienie swojej wartości

- Duda musi poradzić sobie z sytuacją, w jakiej się znalazł. Jeżeli chce udowodnić, że jest największym talentem w naszej lidze od lat, to ma na to doskonały moment - powiedział o 20-letnim pomocniku Legii Warszawa jej były napastnik Dariusz Dziekanowski.


Chociaż w ostatnich tygodniach o transferze Słowaka do Interu napisano niemal wszystko i wiele wskazywało na to, że zawodnik wicemistrza Polski przeniesie się do Włoch, to teraz wydaje się, że Duda ostatecznie zostanie przy Łazienkowskiej. O całym zamieszaniu sam zainteresowany rozmawiać nie chce. - Jeżeli mamy mówić o Interze, to możemy od razu zakończyć rozmowę - powiedział Duda w piątek po południu.

- Wielkiego piłkarza poznaje się także po tym, jak radzi sobie w mediach - komentuje tę sytuację Dariusz Dziekanowski. - O transferze Dudy napisano wiele, on sam także przyznał, że czeka na moment odejścia. To było niepotrzebne, bo teraz z tamtych słów przyjdzie mu się tłumaczyć, a wszyscy zastanawiają się, czy on w Legii jeszcze chce zostać. Według mnie w całej tej sytuacji zawiodły osoby z jego najbliższego otoczenia, czyli klub i osoba odpowiedzialna za jego interesy, którzy powinni zdjąć z niego presję związaną z transferem - dodaje "Dziekan".

Zdaniem byłego piłkarza Legii zarówno dla klubu, jak i Dudy źle się stało, że transfer Słowaka nie doszedł do skutku. - Inter to wielka marka rozpoznawalna na całym świecie i marzeniem każdego piłkarza jest tam trafić. Duda na San Siro mógłby się rozwijać. Fiaska negocjacji może żałować też Legia, bo koło nosa przeszły jej duże pieniądze. Po doskonałym początku w naszej lidze Słowak zagrał gorszą rundę wiosenną i kto wie, czy na Łazienkowską trafi jeszcze równie wysoka oferta - mówi Dziekanowski.

Czy w związku z transferowym zamieszaniem Duda będzie w stanie skoncentrować się na grze w ekstraklasie i być liderem warszawskiej drużyny? - Słowak musi sobie z tą sytuacją poradzić. Kariera piłkarza polega na ciągłym udowadnianiu swojej wartości, więc jeżeli Duda chce udowodnić, że jest największym talentem w naszej lidze od lat, to ma na to doskonały moment. Jeżeli nie będzie w stanie wyróżniać się na tle słabej aktualnie Legii, to nie wróżę mu przyszłości na Zachodzie i myślę, że nie powinniśmy więcej poruszać kwestii jego transferu - kończy Dziekanowski.