Legia wypożycza młodzież do Wigier Suwałki i Dolcanu Ząbki

PRZEGLĄD PRASY. Bartłomiej Kalinkowski i Mateusz Wieteska otrzymali od Henninga Berga zgodę na wypożyczenie. Trafią kolejno do: Wigier Suwałki oraz Dolcanu Ząbki - podaje serwis Legia.Net.


Bartłomiej Kalinkowski od wtorku rozpoczął treningi z Wigrami Suwałki - czytamy w Legia.Net . Po transferze Michała Pazdana 20-latek nie ma szans na grę w pierwszej drużynie. W tym momencie w hierarchii defensywnych pomocników byłby dopiero na piątym miejscu - za Tomaszem Jodłowcem, Michałem Pazdanem (który również będzie brany pod uwagę na pozycji środkowego obrońcy), Ivicą Vrdoljakiem i Dominikiem Furmanem.

Wigry to popularny kierunek wśród byłych i obecnych graczy Legii. W tym momencie przebywają tam Kamil Rozmus, Bartosz Widejko, Łukasz Moneta i Mateusz Żebrowski, być może do składu dołączy również Robert Bartczak. W ostatnim sezonie nagrodę najlepszego piłkarza sezonu w tym klubie zdobył Michał Kopczyński.

Inny młody piłkarz, 18-letni Mateusz Wieteska, zostanie wypożyczony do Dolcanu Ząbki, gdzie chce go trener Dariusz Dźwigała. Zawodnik jednak ostatecznie przeniesie się do podwarszawskiej drużyny dopiero, gdy do zdrowia wróci kontuzjowany Rafał Makowski. Łazienkowską na kolejny rok wypożyczenia do Zagłębia Sosnowiec opuszcza Jakub Arak.

Z Legii definitywnie do Arki Gdynia odejdzie Sebastian Szerszeń, a Mateusz Długołęcki prawdopodobnie podpisze kontrakt z Piastem Gliwice.