Ondrej Duda w kadrze na Superpuchar. Henning Berg: Jesteśmy gotowi do walki

- Przed rozpoczęciem rozgrywek trudno ocenić, czy jesteśmy silniejsi. Walczymy o to, by osiągnąć dyspozycję z jesieni poprzedniego sezonu - mówił Henning Berg na konferencji poprzedzającej mecz o Superpuchar z Lechem. Początek spotkania w piątek o 20.15 w Poznaniu.


Przerwa między sezonami była tym razem wyjątkowo krótka. Legia rozegrała tylko dwa sparingi, w poprzednich latach było ich więcej. - To wystarczające. Tym bardziej że rywale byli mocni. Potrzebowaliśmy przerwy od meczów, w sezonie zagraliśmy ich aż 59. Piłkarze są bliscy optymalnej dyspozycji, jesteśmy gotowi do walki. W tym prestiżowym spotkaniu pokażemy nasze możliwości - stwierdził Berg.

- Nie jest ważne, kto jest faworytem. Każdy mecz z Lechem jest wyrównany i tego teraz się spodziewamy. Znamy ich bardzo dobrze. Będą zorganizowani i świetnie przygotowani fizycznie. Jest tam kilku nowych graczy, ale są podobni do tych, którzy Lecha opuścili. Naszym podstawowym celem jest poprawa gry z rundy wiosennej.

Norweg odniósł się do zamieszania z transferem Dudy do Interu. Słowak znajdzie się w kadrze na spotkanie z "Kolejorzem". Nie oznacza to, że w nim wystąpi. - Piłkarze tacy jak Duda zawsze będą kuszeni przez topowe kluby i nie można w tej sytuacji powiedzieć: nie. Ta sprawa nie będzie toczyć się w nieskończoność. Założyliśmy pewien deadline, w którym zakończymy rozmowy i powiemy stop. Jeszcze trochę czasu zostało - przekonywał.

Miroslav Radović, również kluczowy zawodnik, odchodził z Legii nagle. Berg twierdzi, że sytuacja z transferem Dudy jest zupełnie inna. - Serb opuścił klub w ostatnim dniu zimowego okienka. Ewentualny transfer Dudy nie jest dla nas niespodzianką. Możemy dobrze zaplanować przyszłość.

Przed piątkowym meczem Legia ma tylko jeden problem zdrowotny. - Michał Żyro jest gotowy do gry. Kontuzjowany w tym momencie jest Ivica Vrdoljak. Czekamy na jego powrót. Na razie trenuje w siłowni - powiedział Berg.

Trener skomentował również sytuację napastników, których przyszłość w Legii nie jest pewna. - Arkadiusz Piech nie będzie zdolny do gry przez dwa miesiące. Zobaczymy, co będzie z nim dalej. Mamy na uwadze, że rozegrał dobrą rundę wiosenną. Piech jest typem gracza, który jest najlepszy, gdy gra co tydzień. W Warszawie nie zawsze to jest możliwe. Arak to bardzo zdolny snajper. Musimy się zastanowić, jaki poziom w tej chwili jest dla niego odpowiedni, bo najważniejsza jest dla niego regularna gra. Dlatego rozważamy wypożyczenie.