Legia w Superpucharze bez kapitana. Ivica Vrdoljak nie zagra z Lechem

Ivica Vrdoljak, a także Michał Kopczyński, Rafał Makowski i Arkadiusz Piech - to piłkarze, z których w piątek w Poznaniu nie będzie mógł skorzystać Henning Berg. Mecz Legii z Lechem o Superpuchar rozpocznie się o 20.15.


Piłkarze Henninga Berga od poniedziałku trenują na obiektach przy Łazienkowskiej. Cały czas indywidualny cykl przygotowań ma Ivica Vrdoljak. 31-letni kapitan Legii narzeka na problemy z kolanem. Nie zagra w piątkowym meczu z Lechem o Superpuchar. Jego przerwa w treningach potrwa ok. tygodnia.

Problemy zdrowotne prześladują Chorwata od kilku miesięcy. Już w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu Vrdoljak grał na zastrzykach przeciwbólowych. Nie dograł jednak sezonu do końca - wypadł Henningowi Bergowi ze składu na pięć ostatnich spotkań w grupie mistrzowskiej.

Po sezonie kapitan Legii mógł przejść zabieg kontuzjowanego kolana. W klubie nikt jednak nie naciskał na niego, by poddał się operacji. Vrdoljak zdecydował się na leczenie zachowawcze. Na obozie w Austrii w pewnym momencie nawet zaczął trenować z resztą zespołu, ale po kilku dniach ponownie zgłosił uraz.

Berg oprócz Vrdoljaka w piątek w Poznaniu nie będzie mógł też skorzystać z trzech innych legionistów: 18-letniego obrońcy Rafała Makowskiego (kontuzja kolana), 23-letniego pomocnika Michała Kopczyńskiego (problemy z żebrem) i 30-letniego napastnika Arkadiusza Piecha (kontuzja pachwiny).

W pełni zdrowy jest już za to Michał Żyro, który na obozie w Austrii nabawił się urazu kostki.