Trudne rozmowy Legii z Interem. Włosi wciąż zmieniają zdanie...

Wciąż nie wiadomo, czy Ondrej Duda trafi do Interu. Rozmowy Legii z Interem należą do bardzo trudnych, rozpoczynane były od nowa trzykrotnie. Za drugim razem, w ostatni piątek, kluby doszły już do porozumienia, ale Inter nazajutrz niespodziewanie wycofał ofertę. I przedstawił zupełnie nową, której nie chce przyjąć Legia.


Dziś kością niezgody jest kwota, którą Legia miałaby otrzymać natychmiast, dzięki czemu klub mógłby sfinansować transfery w letnim oknie. Bo w perspektywie kilkuletniej najnowsza oferta Interu mogłaby warszawskiemu klubowi dać dużo więcej pieniędzy niż wcześniejsze propozycje.

Za pierwszym razem obie strony nie doszły do porozumienia. Inter dawał 5 mln euro w ratach rozbitych na dwa lata, przy czym natychmiast około 2 mln euro. I do tego dorzucał bonusy. Ale Legia rozpoczęła rozmowy z Interem od kwoty 6 mln i po zejściu do 5 mln euro dalej twardo negocjowała każdy najdrobniejszy bonus. Te negocjacje nie zakończyły się sukcesem.

Wtedy dyrektor sportowy Interu Piero Ausilio znalazł inny sposób, jak znaleźć pieniądze - mediolański klub zaproponował 5 mln euro natychmiast, Legia dalej twardo negocjowała, aż obie strony doszły do zgody. Stanęło na 5 mln i 750 tys. bonusów (w tym za awans Interu do Ligi Mistrzów).

Obecna - trzecia - oferta przypomina pierwszą (5 mln euro rozbite na raty), ale jak ustaliliśmy, Legia dostałaby mniej pieniędzy natychmiast (a więc na pewno mniej niż 2 mln euro). To za mało. Skąd bierze się kapryśność Interu? Najpewniej z pozostałych działań mediolańczyków na rynku transferowym - włoskie media donoszą, że w tej chwili prowadzą m.in. rozmowy ws. sprowadzenia Stevana Joveticia z Manchesteru City - ale też z ciążącego na nich wyroku UEFA, która ukarała Inter karą 6 mln euro za nieprzestrzeganie zasad finansowego fair play.

Niechęć Legii do przyjęcia nowej propozycji Interu opóźnia inne transfery do warszawskiego klubu i wpływa na jej rozmowy z ewentualnymi nowymi zawodnikami. Po powrocie ze zgrupowania w Austrii Duda trenuje z drużyną Henninga Berga, ale nie wiadomo, czy zagra w piątkowym Superpucharze Polski (Legia - Lech), aby nie ryzykować kontuzji. W żadnym z letnich sparingów nie wystąpił.

Zdjęcie Nike Koszulka meczowa Inter Stadium 611062-011 Zdjęcie Nike Koszulka piłkarska Inter Squad SS PM 2 643611-410 Zdjęcie Nike Piłka nożna Inter Mediolan Prestige
Nike Koszulka meczowa Inter... Nike Koszulka piłkarska Int... Nike Piłka nożna Inter Medi...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info