Liga Europy. Terminarz Legii uzależniony od wyników dwóch klubów z Tbilisi

W przypadku awansu do II rundy Ligi Europy dwóch gruzińskich klubów Spartaki Cchinwali i Dynama Tbilisi, zmieni się terminarz meczów Legii w tych rozgrywkach.


Spartaki Cchinwali to jeden z potencjalnych rywali Legii w II rundzie Ligi Europy. Gruzini zremisowali w pierwszym meczu z Botosani FC 1:1 na wyjeździe i teoretycznie są w korzystniejszej sytuacji przed rewanżem, który zostanie rozegrany w Tbilisi 9 lipca. Wygrany tego dwumeczu trafi na wicemistrza Polski i pierwszy mecz, zgodnie z wynikami losowania, miał zostać rozegrany w Warszawie 16 lipca. Jednak w przypadku awansu do II rundy dwóch klubów ze stolicy Gruzji legioniści pierwsze spotkanie rozegrają na wyjeździe, a rewanż 23 lipca u siebie.

Wynika tak z pisma przesłanego Legii przez UEFA - informuje legia.com. Dwa kluby z Tbilisi nie mogą grać tego samego dnia meczów u siebie - Dynamo w pierwszej rundzie pokonało u siebie azerski FK Qabala 2:1 i również teoretycznie jest bliżej awansu.

Jeżeli Spartaki Cchinwali odpadnie z rozgrywek Ligi Europy, to Legia zagra pierwszy mecz z Botosani FC zgodnie z planem - 16 lipca u siebie. Rewanż odbędzie się tydzień później w Rumunii.