Legia dogadała się z Interem Mediolan w sprawie transferu Ondreja Dudy?

5 mln euro od razu, 750 tys. w bonusach. Wszystko wskazuje na to, że po kilku tygodniach negocjacji klub z Łazienkowskiej w końcu dogadał się z Interem Mediolan i sprzedaje Ondreja Dudę.


- Jeszcze żadne dokumenty nie zostały podpisane. Na ten moment Duda jest naszym piłkarzem - powiedział w piątek wieczorem Bogusław Leśnodorski. Rano włoski serwis tuttomercatoweb.com poinformował, że negocjacje transferowe zostały przerwane przez Inter. Podał nazwiska trzech innych zawodników (Ivan Perisic, Juan Guillermo Cuadrado, Stevan Jovetić), którzy na liście życzeń włoskiego klubu mieli znajdować się wyżej niż Duda. Pod koniec dnia okazało się jednak, że to wciąż 20-letni Słowak jest zdecydowanie bliżej transferu do Mediolanu.

Około godziny 18 - w trakcie sparingu Legii z Dynamem w austriackim Schwaz (Duda mecz oglądał z trybun) - między oboma klubami toczyły się decydujące rozmowy. Na Łazienkowskiej w piątek późnym wieczorem o osiągnięciu porozumienia z Interem nikt otwarcie mówić nie chciał, ale wiadomo było, że oba kluby po kilku tygodniach negocjacji doszły do porozumienia, pozostało tylko podpisać dokumenty.

Legia na sprzedaży Dudy zarobi 5 mln euro od razu plus dodatkowe 750 tys. euro może dostać z bonusów (m.in. za awans Interu w kolejnych latach do Ligi Mistrzów). Jeśli transakcja dojdzie do skutku, a pewnie dojdzie, to słowacki pomocnik wyprzedzi Adriana Mierzejewskiego w zestawieniu najdroższych zawodników odchodzących z ekstraklasy (w czerwcu 2011 r. Mierzejewski przeniósł się z Polonii Warszawa do tureckiego Trabzonsporu za 5,25 mln euro).

Duda trafił do Legii w lutym 2014 r. za 300 tys. euro z MKF Koszyce. Słowacki klub zagwarantował sobie 10 proc. od kolejnego transferu zawodnika.

Herb czy eLka, zieleń, biel. Koszulki Legii z ostatnich 20 lat, która najładniejsza? [SONDAŻ]


Zdjęcie adidas Piłka futbolowa (254778_51) Zdjęcie Adidas Piłka nożna Speedcell Replique Zdjęcie CADID34: Euro 2012 - piłka Adidas
adidas Piłka futbolowa (254... Adidas Piłka nożna Speedcel... CADID34: Euro 2012 - piłka ...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info