Czy Legia motywowała rywali? Sprawa meczu Lech - Wisła trafiła do Komisji Ligi

W piątek rano pojawiły się informacje o tym, że Legia rzekomo motywowała finansowo Wisłę, by w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu wygrała mecz z Lechem. Sprawą zajęła się ekstraklasa. - W piątek po południu złożyłem w tej sprawie pismo do Komisji Ligi - powiedział Legia.sport.pl rzecznik dyscyplinarny PZPN Adam Gilarski.


Cała sytuacja dotyczy ostatniej kolejki ekstraklasy. Legia tracąc trzy punkty do Lecha musiała pokonać Górnika (wygrała 2:0) i liczyć na zwycięstwo Wisły, która mierzyła się z Lechem (było 0:0). - Słyszałem o tym, że Legia chciała dać nagrodę Wiśle, jeśli ta wygrałaby z Lechem w ostatniej kolejce. Kapitan zespołu Arek Głowacki nie zgodził się jednak i chłopcy zagrali fair - powiedział Dariusz Dudka, który po zakończeniu sezonu przeniósł się z Wisły do Lecha.

Prezes Legii Bogusław Leśnodorski do sprawy odniósł się z przymrużeniem oka: - Ze słów Dudki wnioskuję, że gdyby nie nasza propozycja, to Wisła w ogóle nie zamierzała wygrać z Lechem. Niech powie, kto konkretnie się z nimi kontaktował, bo ja nie wiem - stwierdził.

Dudka na razie nic więcej nie powiedział, ale PZPN zainteresował się tą sprawą. Specjalnie komentować jej jednak nie chciał. - Nie chcę wypowiadać się na ten temat - powiedział nam w piątek po południu Adam Gilarski, rzecznik dyscyplinarny Związku. - Każda moja wypowiedź może zostać zinterpretowana jako wpływanie na sprawę. Na razie mogę powiedzieć jedynie tyle, że godzinę temu złożyliśmy pismo do Komisji Ligi, bo to ona zajmuje się takimi sprawami - wytłumaczył.

Waldemar Gojtowski, rzecznik prasowy Ekstraklasy SA też na razie mówi niewiele: - Trudno mi zająć stanowisko. Nawet nie wiem, czy pismo w tej sprawie wpłynęło do Komisji Ligi. Jeśli tak, to ta w najbliższym czasie zapozna się z nim. I dopiero wtedy będę mógł zająć oficjalne stanowisko, przekazując werdykt komisarzy - powiedział.

Gilarski potwierdził nam, że sprawa trafiła do komisji w związku z doniesieniami medialnymi, co oznacza, że nie było żadnej oficjalnej skargi ze strony klubów. Gojtkowski z kolei zapewnił nas, że Komisja Ligi zbadaniem nieprawidłowości dotyczących meczu Lech - Wisła zajmie się w najbliższych dniach.

Komisja Ligi jest niezależnym od spółki Ekstraklasa SA organem rozstrzygającym w kwestiach dyscyplinarnych. W jej skład wchodzi sześciu komisarzy. Od 2014 r. przewodniczącym komisji jest Zbigniew Mrowiec.

Zdjęcie ADIDAS KOSZULKA LEGIA WARSZAWA 2013/14 G72097 Zdjęcie Adidas Legia Warszawa koszulka treningowa lw22 Zdjęcie Legia Warszawa bluza biała herb kolekcja DNA M
ADIDAS KOSZULKA LEGIA WARSZ... Adidas Legia Warszawa koszu... Legia Warszawa bluza biała ...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info