Mógł zostać w Polsce, ale wybrał Niemcy. Ile Legia zarobi na wypożyczeniu Jakuba Koseckiego?

Miał oferty ze Śląska i Lechii, ale wybrał Sandhausen. 50 tys. euro - za tyle drugoligowy niemiecki klub wypożyczył Jakuba Koseckiego. Jeśli zdecyduje się go wykupić, będzie musiał dopłacić Legii jeszcze 350 tys. euro.


O tym, że Kosecki odejdzie z Legii, spekulowało się właściwie od początku roku. 25-letni skrzydłowy u Henninga Berga grał mało. Norweg na skrzydłach stawiał na Michała Żyrę i Michała Kucharczyka. Kosecki od dłuższego czasu rozglądał się za nowym pracodawcą. W ostatnich tygodniach miał oferty z Lechii i Śląska, które były konkurencyjne do propozycji Sandhausen. Dlaczego zdecydował się w takim razie na wyjazd do 2. Bundesligi, a nie pozostanie w ekstraklasie?

Osoby z jego otoczenia tłumaczą: - Po pierwsze, chciał odciąć się od nieprzychylnych opinii i kontrowersyjnego wizerunku, jaki w ostatnich latach zbudowały na jego temat media. Po drugie, menedżer przekonał go [Cezary Kucharski - red.], że Niemcy to jednak poważniejszy rynek piłkarski niż Polska, nawet jeśli mówimy tu o 2. Bundeslidze. Z niej zdecydowanie łatwiej jest się przebić o poziom wyżej.

50 tys. euro - tyle Sandhausen zapłaciło za roczne wypożyczenie Koseckiego. Jeśli niemiecki klub zdecyduje się wykupić piłkarza (decyzje najpóźniej musi podjąć w połowie maja przyszłego roku), będzie musiał dopłacić Legii jeszcze 350 tys. euro. Klub z Łazienkowskiej zapewnił sobie także procent od kolejnego transferu.

Kosecki na Łazienkowską trafił w 2008 roku z Kosy Konstancin. W Legii rozegrał 104 mecze, zdobył dwa mistrzostwa Polski oraz trzy Puchary Polski.Zdjęcie ADIDAS KOSZULKA LEGIA WARSZAWA 2013/14 G72097Zdjęcie Adidas Legia Warszawa koszulka treningowa lw22Zdjęcie Legia Warszawa bluza biała herb kolekcja DNA M
ADIDAS KOSZULKA LEGIA WARSZ...Adidas Legia Warszawa koszu...Legia Warszawa bluza biała ...
Sprawdź ceny »Sprawdź ceny »Sprawdź ceny »
źródło:Okazje.info