Malick Evouna nie zagra w Legii. Wybrał klub z Egiptu

Po długich negocjacjach Legia zawiesiła rozmowy z Wydadem Casablancą na temat sprowadzenia do Warszawy Malicka Evouny. Powodem tej decyzji są zbyt wygórowane wymagania finansowe zawodnika i jego agentów - informuje ?Przegląd Sportowy?.


Legia była zdeterminowana, by pozyskać napastnika reprezentacji Gabonu. Klub miał w budżecie dwa miliony euro przeznaczone na zakup gracza. Na tę kwotę składały się: koszt transferu, pensja zawodnika i prowizje dla menadżerów. Agenci piłkarza zwiększyli jednak swoje wymagania, a samym zawodnikiem zainteresowało się kilka innych klubów, co podniosło jego dotychczasową cenę.

Gdyby Legia chciałaby dalej walczyć o Evounę, musiałaby liczyć się z wydatkiem zdecydowanie większym, niż to wcześniej planowała. Sama kwota odstępnego, jaką trzeba teraz zapłacić za Gabończyka, to 2,25 mln euro. Gdyby doliczyć do tego jego pensję i wysokie prowizje menedżerskie, to przeprowadzenie transakcji wiązałoby się dla Legii ze zbyt dużymi kosztami. Wszystko wskazuje więc na to, że zawodnik trafi do Al-Ahly Kair, 37-krotnego mistrza Egiptu - informuje "Przegląd Sportowy ".

Legia wciąż stara się pozyskać nowych piłkarzy. Klub szuka wzmocnień m.in. na rynku ukraińskim. Mówi się, że do Warszawy mogą trafić Andriej Blizniczenko z Dnipro Dniepropietrowsk lub Pawlo Ksionz z Metalista Charków. Jeśli jednak ich transfery doszłyby do skutku, byłoby to nie wcześniej niż za dwa tygodnie.

W letnim okienku transferowym Legia pozyskała do tej pory trzech zawodników: Michała Pazdana, Nemanję Nikolicia i Pabla Dyego. Drużynę opuścili Inaki Astiz, Dossa Junior, Helio Pinto i Orlando Sa. Bardzo blisko odejścia z klubu są też Ondrej Duda i Jakub Kosecki.

Zdjęcie Lanki UMBRO GEO FLARE SHIELD HG JNR 80830UCGY Zdjęcie Lanki UMBRO SPECIALI 4 CLUB HG 85491UCGZ Zdjęcie Lanki UMBRO UX-1 CLUB HG 80858UCN5
Lanki UMBRO GEO FLARE SHIEL... Lanki UMBRO SPECIALI 4 CLUB... Lanki UMBRO UX-1 CLUB HG 80...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info