Orlando Sa w Reading. Legia zarobi 1,5 mln euro

PRZEGLĄD PRASY. To już pewne. Orlando Sa nie zagra więcej w Legii. Klub dogadał się z Reading w sprawie transferu 27-letniego Portugalczyka. Kwota, jaką zapłacą Legii Anglicy, to 1,5 mln euro - informuje ?Przegląd Sportowy?.


To, że Orlando Sa już nie wróci do Warszawy, było niemal pewne. W niedawnych wywiadach nie ukrywali tego właściciele Legii Dariusz Mioduski i Bogusław Leśnodorski ani Henning Berg na konferencji przed wyjazdem drużyny na obóz przygotowawczy. Cały czas jednak tylko spekulowało się o klubach, do których może trafić Sa. Mówiło się o Habei China Fortune, podobno zdeterminowane było AEK Ateny, jednak Portugalczyk wybrał Reading, 19. zespół minionego sezonu z zaplecza Premier League.

Legia na odejściu Sa zarobi 1,5 mln euro. To dobry interes, zważywszy na to, że rok temu wicemistrzowie Polski kupili go z AEL-u Limassol za 450 tysięcy euro. Od początku pobytu w Warszawie zawodnik nie mógł jednak znaleźć wspólnego języka z trenerem Henningiem Bergiem, mówiło się też, że jest skonfliktowany z szatnią.

Portugalczyk po przerwie letniej nie zjawił się w klubie i nie pojechał z Legią na obóz przygotowawczy. Jego odejście z Legii zostało odebrane w klubie ze sporą ulgą, pomimo tego, że Sa był skutecznym napastnikiem - w 45 meczach zdobył 15 bramek. Jednak w Legii wszyscy mieli już dość jego wybryków - czytamy w "Przeglądzie Sportowym ".Zdjęcie ADIDAS Piłka Nożna Tango Rosario 5 656927 Zdjęcie Nike Piłka nożna Omni Zdjęcie Spokey Piłka nożna, halowa Indoor Club 80654
ADIDAS Piłka Nożna Tango Ro... Nike Piłka nożna Omni Spokey Piłka nożna, halowa ...
Porównaj ceny » Sprawdź ceny » Porównaj ceny »
źródło: Okazje.info