Jakub Kosecki odchodzi z Legii. Ale w ekstraklasie raczej zostanie

PRZEGLĄD PRASY. Kolejny piłkarz jest blisko opuszczenia Łazienkowskiej. Sprowadzeniem Jakuba Koseckiego zainteresowane są Śląsk, Lechia i Jagiellonia. Legia wycenia piłkarza na 300 tysięcy euro - informuje ?Przegląd Sportowy?.


Odejście Jakuba Koseckiego jest już przesądzone. Zawodnik nie potrafił przekonać do siebie Henninga Berga i już w trakcie sezonu zapowiedział, że jeżeli jego sytuacja w klubie się nie zmieni, to latem opuści Warszawę. Jego nowym pracodawcą będzie któryś z trójki Śląsk, Lechia lub Jagiellonia. Najmniej prawdopodobny jest transfer do Śląska, który raczej będzie się starać pozyskiwać zawodników bez kwoty odstępnego - donosi "Przegląd Sportowy ".

Co ciekawe Kosecki był już zimą blisko przenosin do Gdańska, wybierał nawet mieszkanie. Ostatecznie podjął jednak walkę o miejsce w składzie Legii, którą przegrał z Michałem Kucharczykiem.

Jakub Kosecki rozegrał w Legii sto meczów, w których zdobył 20 bramek. Najlepszy jego sezon to 2012/2013, w którym sięgnął z drużyną po mistrzostwo oraz Puchar Polski i był jednym z najlepszych zawodników. Dzięki dobrej grze trafił także do reprezentacji Polski, w której rozegrał pięć spotkań.

Kosecki jest piątym zawodnikiem, który opuszcza Legię w tym okienku transferowym. Wcześniej klub pożegnał się z Dossą Juniorem, Inakim Astizem, Helio Pinto i Orlando Sa. Klub, jak do tej pory, wzmocnił tylko napastnik Nemanja Nikolić.