Bogusław Leśnodorski o zwolnieniu legionistów z kadry: Szukanie dziury w całym, taniej sensacji

- Śmieszy mnie ta cała dyskusja. To szukanie dziury w całym, taniej sensacji. O tym, że chłopaki mają po meczu z Gruzją opuścić zgrupowanie kadry słyszałem już miesiąc temu - mówi Bogusław Leśnodorski.


Michał Kucharczyk, Tomasz Jodłowiec i Łukasz Broź nie zagrają we wtorek w towarzyskim spotkaniu Polska - Grecja. Na wniosek trenera Henninga Berga selekcjoner Adam Nawałka zwolnił ich ze zgrupowania kadry. Norweski szkoleniowiec swoją prośbę skierowaną do selekcjonera miał argumentować ciężkim sezonem, który legioniści mają za sobą.

Decyzja selekcjonera została odebrana co najmniej dziwnie. Ale największa krytyka spadła przede wszystkim na Berga. Norweg zdaniem niektórych dziennikarzy, a także internautów, swoją prośbą zlekceważył przywilej grania w kadrze.

- Słyszę i czytam, że Berg na kimś coś wymusił. Śmieszy mnie ta cała dyskusja. To szukanie dziury w całym, taniej sensacji. Już miesiąc temu słyszałem, że chłopaki po sobotnim meczu mają opuścić zgrupowanie kadry - mówi Leśnodorski.

I dodaje: - Przecież to Adam Nawałka, a nie trener Legii, decyduje o tym, kto pojawia się na zgrupowaniu oraz o tym, kto i kiedy je opuszcza. Wiem, że obaj już kilka tygodni temu ustalili, że nasi piłkarze po meczu z Gruzją wrócą z kadry. Dlatego ten cały szum w mediach, krytyka, są dla mnie niezrozumiałe.

W sobotę reprezentacja Polski pokonała Gruzję (4:0). Żaden z trzech powołanych legionistów nie znalazł się w wyjściowym składzie na to spotkanie. Jedynym, który pojawił się na boisku, był Tomasz Jodłowiec - w 80. minucie zmienił Kamila Grosickiego. Dla 29-letniego pomocnika Legii był to 57. oficjalny mecz w tym sezonie.

Jodłowiec w minionym sezonie na boisku spędził w sumie 4733 minuty. To najbardziej eksploatowany piłkarz nie tylko Legii, ale też całej ekstraklasy. Kucharczyk i Broź ustępują mu pod względem występów, ale na swoim koncie również mają pokaźną liczbę minut spędzonych na boisku: Broź - 3660 minut (42 mecze), Kucharczyk 3418 (48 meczów).

- To tylko pokazuje, że łatwo zrozumieć decyzję Berga, który jeszcze przed zgrupowaniem zadbał o wypoczynek dla piłkarzy - mówi Leśnodorski. - Mamy za sobą morderczy sezon, a przecież za chwilę zaczynamy przygotowania do kolejnego, w połowie lipca gramy już w pucharach - przypomina prezes.

Wicemistrzowie Polski od wtorku przebywają na urlopach. Do treningów wrócą 21 czerwca. Kadrowicze zapewne dostaną o kilka dni wolnego więcej. Na pierwszych zajęciach pojawią się najpewniej 24 czerwca, czyli w dniu rozpoczęcia zgrupowania Legii w Austrii.

Oprócz legionistów zgrupowanie reprezentacji Polski opuścili też Robert Lewandowski (Bayern Monachium - 4597 minut w tym sezonie), Łukasz Fabiański (Swansea - 3533), Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund - 2608), Grzegorz Krychowiak (Sevilla - 4705) i Dawid Kownacki (Lech Poznań - 2212, zgłosił uraz).

Towarzyski mecz Polska - Grecja we wtorek na PGE Arenie w Gdańsku. Początek spotkania o 20.45.

Zdjęcie Adidas Legia Warszawa koszulka treningowa lw22 Zdjęcie Legia Warszawa bluza biała herb kolekcja DNA M Zdjęcie SZLEG03: Legia Warszawa - szalik Adidas
Adidas Legia Warszawa koszu... Legia Warszawa bluza biała ... SZLEG03: Legia Warszawa - s...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info