Akademia Legii 80 km od Warszawy? Może powstać w Kozienicach

Kozienice są kolejną lokalizacją, którą Legia bierze pod uwagę przy planowaniu budowy piłkarskiej akademii - dowiedział się serwis Legia.sport.pl.


Działka, na której miałaby powstać akademia, znajduje się w pobliżu Jeziora Kozienickiego i jest własnością skarbu państwa. 34 hektarami wysokiej klasy ziemi zarządza Agencja Nieruchomości Rolnych. Obecnie jest ona dzierżawiona rolnikom. W poprzednim tygodniu miejscy radni zadecydowali jednak o zmianie charakteru działki - od teraz będzie to teren przeznaczony pod sport i rekreację, ale z uwzględnieniem możliwości zabudowy, w tym zabudowy mieszkalnej.

- To bardzo atrakcyjne miejsce. Z jednej strony znajduje się na uboczu miasta, a z drugiej strony do centrum jest rzut beretem. Działka jest tak usytuowana, że dzierżawca mógłby mieć własną plażę przy jeziorze - mówi dziennikarz serwisu Kozienice24.pl Mariusz Basaj.

Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, to właśnie 10 hektarów z tej działki burmistrz miasta Tomasz Śmietanka chciałby najpierw bezpłatnie wydzierżawić od Agencji Nieruchomości Rolnych, a następnie wynająć Legii. Działacze stołecznego klubu wizytowali już ponoć w Kozienicach i oglądali tereny.

Podczas ostatniej sesji miejskiej, burmistrz przyznał, że zna już koncepcję zagospodarowania tych terenów, ale radnym jej nie zdradził.

- W sprawie budowy akademii w Kozienicach odbyły się pewne rozmowy - przyznał dyrektor akademii Ernest Waś. Dodał jednak, że uprzywilejowaną pozycję mają dla klubu miejscowości położone bliżej Warszawy, takie jak Grodzisk Mazowiecki, Halinów czy Lesznowola. - Najbardziej zaawansowane rozmowy toczą się z Grodziskiem - zdradził.

Obecnie akademia pracuje na bocznych boiskach przy stadionie przy Łazienkowskiej. We wrześniu była bliska przenosin do Sulejówka - w okolicy stadionu miejscowej Viktorii miało powstać siedem boisk treningowych oraz bursa dla zawodników. Warszawianie zaprezentowali nawet dokładną koncepcję zagospodarowania terenów. Weto postawili miejscy radni. Punktem spornym była kwestia oddania Legii terenów na wieczyste użytkowanie. Dla mistrzów Polski był to warunek konieczny do otrzymania kredytu na budowę akademii, ale na to Sulejówek zgodzić się nie chciał.

Zdjęcie Adidas Legia Warszawa koszulka treningowa lw22 Zdjęcie ADIDAS OCHRANIACZE PIŁKARSKIE F50 LITE G84069 Zdjęcie Nike Piłka nożna Club Team SC2372-171
Adidas Legia Warszawa koszu... ADIDAS OCHRANIACZE PIŁKARSK... Nike Piłka nożna Club Team ...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Porównaj ceny »
źródło: Okazje.info