Sport.pl

Dariusz Dziekanowski: Legia na odejściu Radovicia straciła dużo więcej, niż zarobiła

PRZEGLĄD PRASY. - W przypadku "Rado" Legia była w komfortowej sytuacji, bo odpadał jej element ryzyka, z którym mamy do czynienia, kupując nowych piłkarzy - wszyscy wiedzieli, czego się po nim spodziewać - pisze Dariusz Dziekanowski w "Przeglądzie Sportowym"


Były legionista i reprezentant Polski uważa, że w tej chwili w klubie rządzi chaos, a można było temu bardzo łatwo zaradzić. Zamiast teraz planować wielomilionowe transfery, pół roku temu wystarczyło dać Radoviciowi podwyżkę. - Gdyby ktoś się dobrze zastanowił i przewidział skutki sprzedaży Serba, dziś nie trzeba by było szastać takimi pieniędzmi - jeśli transferowe zapowiedzi okażą się prawdziwe. Wystarczyło dać mu solidną podwyżkę. Powstałby komin płacowy, ale uważam, że zawodnikom, którzy mają taki wpływ na losy drużyny, należą się proporcjonalnie większe pieniądze. - dodaje Dziekanowski .

Były zawodnik m.in. Legii i Celtiku dodaje również, że przy Radoviciu dużo zyskaliby również młodsi piłkarze, którzy mieliby się od kogo dalej uczyć. - U boku Serba kilku piłkarzy zyskałoby na wartości. Mam tu na myśli przede wszystkim Ondreja Dudę. Być może zyskaliby też inni, jak Michał Żyro i Michał Kucharczyk, a na całkowity margines nie trafiłby Jakub Kosecki. Sprzedaż Serba była jedną z najgorzej rozegranych transakcji w ostatnich latach - zakończył Dziekanowski.

Więcej o: