Sport.pl

Legia straci mistrzostwo i pieniądze. Miliony przechodzą koło nosa

PRZEGLĄD PRASY. Przy braku tytułu mistrzowskiego mocno ucierpi budżet klubowy. Awans do Ligi Europy jest koniecznym warunkiem, by dopiąć go na dotychczasowym poziomie, czyli 120 mln zł - czytamy w ?Przeglądzie Sportowym?.


Trzy punkty przewagi Lecha nad Legią. Zespół Henninga Berga, by zdobyć mistrzostwo, musi nie tylko w ostatniej kolejce wygrać u siebie z Górnikiem, ale też liczyć, że Lech w niedzielę przegra z Wisłą. Mało kto wierzy w taki scenariusz. Na Łazienkowskiej już zaczynają liczyć stracone pieniądze.

Piłkarzom Legii przejdzie koło nosa 4 mln złotych - taką premię dostaliby do podziału, gdyby wygrali ligę. Premię zarobią tylko za zdobycie Pucharu Polski - milion złotych. To wszystko jednak "drobne" przy tym, o co graliby, walcząc o Ligę Mistrzów - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

Za awans do LM legioniści dostaliby od klubu ok. 10 mln złotych, a w klubowej kasie zostałoby jeszcze dodatkowych 40 mln. Teraz zakładając brak mistrzostwa, awans do Ligi Europy jest koniecznym warunkiem, by dopiąć budżet na dotychczasowym poziomie, czyli 120 mln zł.

Piłkarze Legii, walcząc o LE, będą rozstawieni w każdej z trzech rund. Za awans do fazy grupowej klub zarobi 10 mln zł, z czego 1/4 tej kwoty przekaże piłkarzom.

Czy Henning Berg powinien dalej być trenerem Legii?
Więcej o:
Komentarze (53)
Legia straci mistrzostwo i pieniądze. Miliony przechodzą koło nosa
Zaloguj się
 • Oceniono 167 razy 167

  nie przesadzajmy...

  Jak można mówić, że Legia straciła pieniądze za LM skoro w poprzednich latach ich nie było? Jeśli awansują do LE, to dokładnie te same pieniądze będą co rok temu. A na to szansy chyba nie straciła Legia. Gdzie tu logika?

 • jokemaker

  Oceniono 117 razy 97

  I cały sezon zmarnowany a wszystko przez to, że Górnik wystawił 20 - latków przeciw Lechowi.....Dobrze mówię panie Berg?

  ?

 • antyglobalist

  Oceniono 85 razy 77

  Nu to trzeba będzie wziąć kredyt i zmienić pracę

 • oglis2

  Oceniono 50 razy 46

  tak, bo jak nie byli w stanie w ekstraklasie wygrać z takimi tuzami jak Bełchatów czy Podbeskidzie, to na pewno awansowali by do LM. To dlaczego nie płaczecie że w tym roku nie zagrali w finale, to dopiero strata finansowa....

 • leszekes

  Oceniono 35 razy 31

  Nie należy dzielić skóry na niedźwiedziu. Legia z taką grą ma mizerne szanse nie tylko na mistrzostwo kraju, ale również na przebrnięcie pierwszego etapu Ligi Europejskiej.

 • bodzio.c

  Oceniono 33 razy 21

  Dziewczęta z legii już płaczą. Raz stracili mistrza przez Wisłę bo przegrała ze Śląskiem, teraz przez Górnika bo przegrał z Amiką - a może po prostu trzeba było wygrać z Lechem i Lechią, a nie teraz rozdzierać szat? Sędzia nie pomógł tym razem?

 • sylenth

  Oceniono 32 razy 20

  Legia, Lechia i Lech mają podobne nazwy - nie da się tego wykorzystać i wystawić reprezentację tych klubów do walki o LM?

 • cep_0

  Oceniono 27 razy 17

  Noooooooooooooooooooooooooo, tak
  Legia pępkiem polski, i polska się zawali jak wygra drużyna z PROWINCJI.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX