Henning Berg: Oczekuję, że Górnik i Wisła nie odpuszczą Lechowi

- Oczekuję, że Górnik i Wisła zrobią, co w ich mocy, żeby zagrać z Lechem jak najlepiej - powiedział trener Henning Berg na wtorkowej konferencji przed meczem z Lechią Gdańsk.


W środę legioniści zagrają na wyjeździe z Lechią Gdańsk, Lech zmierzy się w Zabrzu z Górnikiem. - Robimy wszystko, żeby zdobyć tytuł, bo to nasz największy cel. Ale nasza praca nie zmieni się w zależności od tego, czy wygramy ligę z przewagą jednego punktu, czy z taką samą stratą ją przegramy. Nie powinno drastycznie wpłynąć na cały obraz sezonu - powiedział Berg przed startem 36. kolejki.

Legia do Gdańska wyleci we wtorek. - Atmosfera w drużynie jest dobra, a do presji jesteśmy przyzwyczajeni, bo ta towarzyszy nam zawsze. Częścią grania w Legii są właśnie tak ważne mecze, jakie czekają nas teraz - dodał norweski szkoleniowiec.

Mistrzowie Polski na dwie kolejki przed końcem tracą w tabeli do Lecha jeden punkt. Na wtorkowej konferencji Berg doszukiwał się podobieństw do sezonu, w którym w podobnych okolicznościach, jako piłkarz Blackburn, zdobywał tytuł.

- W ostatniej kolejce graliśmy z Liverpoolem. Nasza porażka mogłaby oznaczać mistrzostwo dla Manchesteru United. Podejrzewano, że Liverpool podaruje nam zwycięstwo, żeby tylko tytułu nie zdobył znienawidzony United, zwłaszcza że trenerem Blackburn był wtedy Kenny Dalglish, legenda Liverpoolu. Mimo to, "The Reds" pokonali nas 2:1. United jednak tylko zremisował i to my cieszyliśmy się z mistrzostwa - przypomniał Berg.

Norweg ma nadzieję, że rywale Lecha nie odpuszczą mu w ostatnich kolejkach. - Oczekuję, że Górnik i Wisła zrobią, co w ich mocy, żeby zagrać z Lechem jak najlepiej - powiedział trener Legii.

Wszystkie środowe spotkania grupy mistrzowskiej rozpoczną się o 20.30.

Czy Legia obroni tytuł mistrza Polski?